ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Fotbalisté se v zářijové přípravě utkají s Ukrajinou

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová reprezentace se v přípravném utkání 6. září utká na domácí půdě s Ukrajinou, spolupořadatelem mistrovství Evropy v roce 2012. Zápas se odehraje tři dny po utkání evropské kvalifikace ve Skotsku a zároveň bude sloužit jako generálka na očekávaný duel s lídrem kvalifikační skupiny Španělskem, který se uskuteční 7. října. Český a ukrajinský svaz se na vzájemném duelu dohodly v minulých dnech, sdělil tiskový mluvčí ČMFS Jaroslav Kolář. Obě strany se také domluvily na tom, že se reprezentační výběry v rámci reciprocity střetnou v srpnu 2012 na ukrajinské půdě.

Česká fotbalová reprezentace
Česká fotbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká fotbalová reprezentace autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2421/242011.jpg?1301068625
 • Andrej Ševčenko autor: Manu Fernandez, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svaz nyní řeší, na kterém stadionu se domácí zápas s Ukrajinou uskuteční. Hrát se bude zřejmě v Praze na Letné, nebo v Edenu. "Všeobecným zájmem je, aby to bylo na některém stadionu v Praze, protože zápas nám bude sloužit jako generálka na utkání se Španělskem, které také budeme hostit v hlavním městě. Ale podléhá to ještě schválení výkonného výboru," řekl Kolář.

Český tým má v úterý 6. září v kvalifikaci volno, ale trenér Michal Bílek chtěl termín po utkání ve Skotsku využít k sehrání přípravného duelu. Češi měli roli ztíženou tím, že téměř všechny evropské týmy mají na programu soutěžní zápas. Jednou z výjimek bylo Německo, které se však už v předstihu dohodlo na duelu s Polskem. To stejně jako druhý pořadatel mistrovství Evropy v roce 2012 Ukrajina kvalifikaci nehraje. Vedení národního týmu tak našlo společnou řeč právě s Ukrajinou, v úvahu prý připadaly ještě Černá Hora nebo Belgie.

Zda se národní tým představí na červnovém Kirin Cupu v Japonsku, není stále ještě rozhodnuto. "Čekáme na definitivní verdikt japonského svazu, který bychom se měli dozvědět ještě tento nebo příští týden. Pokud bychom na turnaj nejeli, chystají se už náhradní varianty," řekl Kolář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.