ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Egypťané si po vřavě na stadionu na fotbal asi jen tak nezajdou

Velikost textu:

Káhira - Po skandálním řádění fanoušků při fotbale v Káhiře se možná odehraje zbytek ligové sezony v Egyptě bez diváků. Sobotní duel africké Ligy mistrů mezi domácím Zamalekem a tuniským týmem Africain se zvrhl v běsnění až několik tisícovek diváků přímo na trávníku, kteří naháněli rozhodčího po neuznaném gólu a po sobě navzájem házeli kameny, vytrhané sedačky i dělbuchy. Fotbalové dění se přitom v Egyptě zastavilo už v lednu na tři měsíce kvůli mohutným protestům proti prezidentu Husnímu Mubarakovi. Po dlouhé pauze se odehrálo jen pět zápasů.

Řádění egyptských fanoušků
Řádění egyptských fanoušků
Otevřít galerii
 • Řádění egyptských fanoušků zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2379/237871.jpg?1299595393

Běsnění odneslo zraněním nejméně devět lidí. Zamaleku nyní hrozí vyloučení z Ligy mistrů a vysoká pokuta. Egyptský svaz oznámil, že zbytek ligových zápasů se může odehrát za zavřenými dveřmi nebo na vojenských základnách.

Vše odstartoval alžírský sudí v nastaveném čase druhé půle, když neuznal Zamaleku branku na 3:1, která by pro egyptský klub znamenala postup. Stovky rozzlobených fandů vběhly na hřiště a chystaly se napadnout rozhodčího. Pořadatelé chránili hráče vlastními těly, egyptská vláda už se tuniské straně za skandál omluvila.

Fotbalová liga v Egyptě měla po demonstracích pokračovat od 13. dubna, ale po sobotní bitce byl její začátek znovu odložen na neurčito.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.