ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Řepkovi hrozí disciplinárka, Sparta si stěžuje na sudího

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu na čtvrtečním pravidelném zasedání rozhodne, zda zahájí řízení s kapitánem Sparty Tomášem Řepkou. Obránce Pražanů v sobotním duelu v Jablonci ukázal na diváky sedící na hlavní tribuně zdvižený prostředníček, což komise může klasifikovat jako projev nesportovního chování. Řepkovi může hrozit pokuta a v krajním případě i zastavení činnosti. Přijít by tak mohl i o pondělní ligové derby se Slavií. "Nyní nemá cenu spekulovat. Variant při posuzování takového případu je víc. Ale teď rozhodně nelze mluvit o tom, jaký trest je ve hře," řekl mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Otevřít galerii
 • Tomáš Řepka autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1786/178571.jpg?1278613401
 • Utkání FK Baumit Jablonec - AC Sparta Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Řepka pod tribunou vztyčil směrem k divákům prostředníček po skončení prvního poločasu. Jeho čin prý zaznamenal i delegát utkání a informoval o tom ve své zprávě v zápisu o utkání, který budou mít členové disciplinárky k dispozici. "Komise však bude zkoumat i další věci. Televizní záznamy či fotografie, které se k případu vztahují," uvedl Kolář.

Pokud by disciplinární komise Řepku z nesportovního chování vůči divákům usvědčila, hrozil by mu zákaz činnosti na jeden až čtyři týdny, jak je uvedeno v disciplinárním řádu. Pravomocí komise je ale zastavit hráči činnost ještě před tím, než vynese konečný verdikt.

Sparta: Měla se kopat penalta

Vedení fotbalové Sparty Praha podalo protest ke komisi rozhodčích proti výkonu sudího Romana Hrubeše v sobotním ligovém utkání v Jablonci. Sparťané tvrdí, že je Hrubeš v zápase výrazně poškodil. Upozorňují hlavně na situace v 65. minutě, kdy arbitr podle nich chybně nenařídil penaltu po střetu domácího beka Pavla Drska na útočníka Léonarda Kweukeho a vzápětí na druhé straně neposoudil jako faul zákrok jabloneckého Jana Vošahlíka s obráncem Manuelem Pamičem, po němž domácí hráč vstřelil vítěznou branku na konečných 2:1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.