ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Fanoušci donutili fotbalisty AEK jet k zápasu taxíky

Velikost textu:

Atény - Fanoušci řeckého prvoligového klubu AEK Atény donutili hráče svého týmu jet na dnešní zápas proti mužstvu Atromitos taxíky. Hráči i po neobvyklém přesunu na stadion utkání vyhráli 1:0 a pojistili si třetí místo v tabulce. Cestu hráčů taxíky místo autobusem si vynutila zhruba stovka příznivců AEK, jež se shromáždila před hotelem, v němž tým před duelem pobýval. Jejich požadavek byl reakcí na to, že před dvěma týdny po debaklu 0:6 od již jistého mistra Olympiakosu Pireus fotbalisté AEK právě taxíky prchali před možnou zlobou fanoušků ze stadionu.

Fotbal
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24/ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2345/234478.jpg?1298468112
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2379/237871.jpg?1299595393

Kromě protestu před hotelem se jiných 1 500 příznivců AEK sešlo na aténském předměstí Nea Filadelphia k pokojné demonstraci namířené proti majitelům klubu.

Jiménez: Bylo by jednoduché odejít

Na stadionu ovšem chování fanoušků tak klidné nebylo - policie oznámila, že zatkla čtyři muže poté, co pět policistů zranily projektily vystřelené ze sektoru AEK. "Každý může říct, co si myslí. Já budu pokračovat v práci. Bylo by příliš jednoduché odejít," uvedl španělský trenér aténského celku Manuel Jiménez. "Když někdo v rodině umírá, také ho přece nenecháte umřít, když se mu dá pomoci. Tenhle klub má dlouhou historii a nenecháme ho zahynout," dodal.

V dalším dnešním utkání vyhrál Panionios Atény v hlavním městě ostrova Korfu Kerkyře 2:1 a dva zápasy před koncem si definitivně zajistil setrvání v první lize. V dresu hostů se v závěru dostali na trávník střídající Václav Svěrkoš a Martin Latka, na lavičce Kerkyry zůstal celé utkání Jan Hable.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.