ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Slovácku bude ve dvou zápasech chybět brankář Filipko

Velikost textu:

Praha - Fotbalistům Slovácka bude v ligových zápasech v Českých Budějovicích a proti Příbrami chybět brankář Miroslav Filipko. Disciplinární komise ČMFS mu zastavila činnost na dvě soutěžní utkání za zákrok na jabloneckého brankáře Romana Valeše, kterého v závěru utkání 21. kola zasáhl nevybíravým skluzem do obličeje. Pokutu 40 tisíc korun si vysloužila Viktoria Plzeň za nedostatečnou pořadatelskou službu v duelu s pražskou Spartou.

Zápas Viktoria Plzeň-Sparta Praha
Zápas Viktoria Plzeň-Sparta Praha
Otevřít galerii
 • Zápas Viktoria Plzeň-Sparta Praha autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2410/240983.jpg?1300736953

Filipko v závěru zápasu s Jabloncem vyběhl přes celé hřišti pomoci spoluhráčům zvrátit nepříznivý stav 0:1. Po rohovém kopu se dostal k míči a ve snaze dorazit ho skluzem do branky nešetrně trefil Valešovu hlavu. Sudí Dagmar Damková ho potrestala žlutou kartou, disciplinárka s ním následně zahájila řízení na základě zprávy delegáta, podle kterého měla být udělena červená karta.

Filipko: Nebylo to úmyslné

Slovenský brankář se před komisí hájil tím, že z jeho strany nešlo o úmysl. Disciplinárka zhlédla videozáznam, prostudovala zápis rozhodčího a delegáta a usoudila, že jde o disciplinární prohřešek, neboť hráč zodpovídá za svůj pohyb na hřišti. V sazebníku trestů sáhla komise k nejnižšímu postihu, přitom mohla Filipkovi zastavit činnost až na dva měsíce. "Komise došla k závěru, že nešlo o úmysl, nedošlo ke zranění, vzala v úvahu i Filipkovy argumenty a udělila nejnižší možný trest," uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Disciplinárka dnes rovněž potrestala plzeňský klub pokutou 40 tisíc korun za nedostatečně zvládnutou pořadatelskou službu ve šlágru 20. kola se Spartou. "V utkání došlo k masivnímu použití pyrotechniky, za které byl udělen trest, který odpovídá tomu, jak komise trestala v obdobných případech," podotkl Kolář. Při zápase se Spartou bylo ve Štruncových sadech v hledišti víc diváků, než povoluje kapacita stadionu, ale disciplinárka podobně jako na podzim v případě Hradce Králové udělila západočeskému klubu pouze napomenutí.

Filipko si dva duely nezahraje, Plzeň platí pokutu
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.