ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Fotbalová Slavia má kvůli dluhu odstavený web

Velikost textu:

Praha - Ekonomické problémy fotbalové Slavie se prohlubují. Vršovický klub má od dnešního dne odstavený redakční systém oficiálních internetových stránek, protože dluží jejich provozovateli za vývoj nového webu. Stránky sice zatím zůstávají v provozu, ale není možné na ně přidávat nové články, neboť provozovatel zamezil přístup k administraci. "Provozovatel odstavil redakční systém kvůli nesplaceným pohledávkám. Od této chvíle nebude web aktualizován," uvedl pro Slavistickenoviny.cz mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Webové stránky Slavie Praha
Webové stránky Slavie Praha
Otevřít galerii
 • Webové stránky Slavie Praha zdroj: Slavia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2436/243577.jpg?1301604750
 • Zklamaní hráči Slavie Praha zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1119/111897.jpg?1253215211

Podle něj je nynější prioritou Slavie uhradit závazky vůči hráčům, protože do pondělí 4. dubna musí klub podat žádost o udělení licence, bez které nelze hrát první ligu. Kolik Pražané momentálně hráčům dluží, nechtěl nikdo z vedení specifikovat. "Slavia v tuto chvíli připravuje podklady pro licenční řízení, víc k tomu říct nemůžu," řekl Zlámal.

Slavia mezitím stále marně čeká na nového majitele. Generální ředitel Miroslav Platil klubu sice na konci února těsně před startem jarní části první ligy sliboval, že nový vlastník bude znám nejpozději do měsíce, jenže v posledních dnech se situace podle všeho výrazně zkomplikovala.

Slavia dluží přes sto milionů korun

Nové investory by totiž mohl odrazovat fakt, že bývalý většinový vlastník klubu, britská společnost ENIC, soudně napadl valnou hromadu z roku 2008, na které došlo k navýšení základního jmění Slavie a ENIC rázem ztratil svou většinu. Soud první instance dal sice za pravdu pražskému celku, ale britská firma podala odvolání k vyšší instanci.

Nový vlastník by měl Slavii pomoci ze současných finančních problémů. Především by měl uhradit částku ve výši více než sto milionů korun, které klub dluží společnosti ENIC.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.