ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Mladá Boleslav i Olomouc touží protrhnout střelecké trápení

Velikost textu:

Mladá Boleslav - V předehrávce 22. kola první fotbalové ligy na sebe narazí Mladá Boleslav s Olomoucí, tedy dva celky, které patří k nejproduktivnějším v lize, ale v posledních dvou kolech oba vyšly střelecky naprázdno. Mladá Boleslav je doma velmi silná, z posledních deseti zápasů před svými diváky prohrála pouze se Slováckem a v průměru konto soupeřů zatížila třemi góly na zápas. Zato venku se Středočechům nedaří, což potvrdili v posledních dvou zápasech, kdy neskórovali, navíc v Liberci utrpěli debakl 0:4. Podobně je na tom Olomouc, která nedala gól v Brně a následně ani doma proti Slavii. Nyní oba týmy věří, že jim pomohla reprezentační přestávka a že předvedou ofenzivní podívanou.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav
SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav
Otevřít galerii
 • SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1943/194277.jpg?1284402134
 • SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Domácí kouč Karel Stanner však nepochybuje o tom, že střelecké trápení v pátečním duelu skončí. "Góly padat budou. Budu samozřejmě rád, když padnou do branky Olomouce, a ne do naší. Musíme se víc dostávat do koncovky a být v ní produktivní," řekl zkušený trenér.

Větší produktivitu od svých svěřenců žádá i trenér Olomouce Zdeněk Psotka. "V reprezentační přestávce jsme se soustředili na vylepšení naší kombinační hry. Pokud jde o herní stránku, naše výkony se postupně zlepšují. Musíme k tomu přidat ještě produktivitu," uvedl s tím, že zápas bude zkouškou i pro olomouckou obranu. "Mladá Boleslav má v týmu obrovské individuality, jedná se o technicky vyspělé mužstvo. Většina hráčů je velmi dobře technicky vybavená, jsou dobří v soubojích jeden na jednoho," dodal.

Mladá Boleslav si musí dávat pozor i na karetní prohřešky. Trest za žluté karty hrozí Šírlovi, Kalinovi, Dimitrovskému, který však kvůli zranění zřejmě nenastoupí, a především defenzivnímu záložníkovi Procházkovi. Ten už nasbíral sedm žlutých karet a v případě dalšího prohřešku bude nuceně odpočívat dvě utkání.

Pro Olomouc zase bude komplikací absence klíčové postavy pro pravou stranu Janotky, který si odpykává trest.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.