ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Valná hromada ČMFS se sejde 26. června

Velikost textu:
aktualizováno 30. 3. 2011 18:15

Praha - Výkonný výbor ČMFS svolal valnou hromadu svazu na 26. června do Prahy, uskuteční se v Národním domě na Smíchově. Po jednání nejvyššího svazového orgánu to oznámili činovníci, kteří vyslechli výzvu svazové odvolací a revizní komise k odstoupení Milana Haškovce z výboru kvůli jeho odsouzení za trestný čin. Pokud by Haškovec rezignoval, musela by červnová valná hromada zvolit do třináctičlenného výkonného výboru tři funkcionáře. Místopředseda Miroslav Kříž je pohřešován, Petr Doležal se stal zaměstnancem svazu a ve volené funkci současně působit nemůže.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Otevřít galerii
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2410/240983.jpg?1300736953
 • Předseda ČMFS Ivan Hašek a místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Svazová ORK na dnešním jednání vyzvala pana Haškovce k rezignaci. Poukázala na článek v předpisech FIFA, podle nichž nemůže ve volených řídicích funkcích působit někdo, kdo byl pravomocně odsouzen za trestný čin," vysvětlil mluvčí svazu Jaroslav Kolář. Haškovec byl odsouzen k pokutě 30 tisíc korun za podvody v civilním zaměstnání. Haškovec zatím na výzvu nereagoval. "Kolega Haškovec si vzal čas na rozmyšlenou, své rozhodnutí nám doručí po konzultaci s právníky," uvedl svazový předseda Ivan Hašek.

Výbor rozhodl o tom, že na losování kvalifikace mistrovství světa do Brazílie, které se uskuteční 30. června, budou český fotbal zastupovat Hašek, reprezentační manažer Vladimír Šmicer a trenér národního týmu Michal Bílek.

Na jednání se také mluvilo o současné situaci Sazky, která je propojená s fotbalovým svazem například i prodejem vstupenek přes své terminály. "Prodej nadpolovičního počtu vstupenek na Lichtenštejnsko se odehrál bez problémů a nemáme žádné zprávy, že by nám zhruba 400 tisíc nemělo být vyplaceno," řekl Hašek.

Fotbal se chce emancipovat

Svazový šéf rovněž nastínil důvody nynější vyčkávací pozice fotbalu ve sporech okolo financování českého sportu. "V tuto chvíli se do aktivit dalších svazů zapojovat nebudeme. Hodláme mít jako nejsilnější svaz jiné postavení v rámci českého sportu než dříve," naznačil Hašek, že fotbal už nehodlá být závislý na rozhodování menších sportů.

Cena fair play ponese jméno Ladislava Nováka

Cena fair play, kterou ČMFS uděluje za výjimečné činy, se bude nově jmenovat Cena fair play Ladislava Nováka na počest nedávno zesnulého kapitána vicemistrů světa z roku 1962. "Byl to opravdový fotbalový džentlmen a zaslouží si, aby tato cena nesla jeho jméno," uvedl Kolář a dodal, že dnes se prvním nositelem tohoto ocenění stal amatérský fotbalista Milan Pošepný. "Jako hráč ve III. třídě Hradecka přiznal, že dosáhl gól rukou, a jeho klub pak utkání prohrál 1:3," vysvětlil Kolář.

Josef Masopust, Svatopluk Pluskal a Ladislav Novák
Josef Masopust, Svatopluk Pluskal a Ladislav Novák
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.