ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Gólman Čech: Naši fanoušci? Zklamání

Velikost textu:

Praha – Reprezentační gólman Petr Čech bere včerejší výhru 2:0 v evropské kvalifikaci proti Lichtenštejnsku jako splněný úkol. Český národní tým si tak upevnil druhé místo ve skupině I. Brankáře Chelsea pouze mrzí, že po rychlém gólu Milana Baroše nedokázali jeho spoluhráči dříve vstřelit uklidňující druhou trefu. Hlavní jsou podle něj ale tři body. "Takovéhle zápasy s trpaslíkem ale nejsou o tom, abychom si je užili," tvrdí. Zároveň dodává, že svěřencům kouče Michala Bílka moc nepomáhala zrovna nejideálnější divácká kulisa.

Petr Čech
Petr Čech
Otevřít galerii
 • Petr Čech zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2103/210236.jpg?1289828373
 • Utkání Česká republika - Lichtenštejnsko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Fanoušci v Českých Budějovicích se na start české reprezentace snad ani netěšili, ochozy domácí prostředí rozhodně nevytvořily. Chvílemi byla dokonce slyšet víc i skupinka fandů z alpského knížectví, kterou nerozhodil ani nevydařený úvod utkání.

"V Česku je bohužel nemožné mít trpělivost, protože lidi ji nemají ani deset vteřin, natož aby pochopili, že soupeř je tam zformovaný v deseti před vápnem a že třeba zabere minutu a půl rozehrát balon a udržet jej," vysvětluje Čech v rozhovoru pro Deník Sport jeden z důvodů, proč Španělé dokázali v pátek otočit zápas a nakonec zvítězit 2:1.

"Bohužel u nás stadion píská a nadává během třiceti vteřin, což taky není ideální, když člověk hraje v domácím prostředí," tvrdí Čech. "Ale na to se nemůžeme vymlouvat," dodává.

Jednoho z nejlepších světových gólmanů atmosféra zklamala. "Myslel jsem si, že to v prvním zápasu národního týmu v Českých Budějovicích s gólem po dvou minutách bude vypadat jinak."

Kouč Bílek však fanouškovské "nenadšení" vidí trochu rozdílně. "Za to, že atmosféra nebyla taková, si můžeme hlavně sami. Kdybychom hráli lépe, jistě by se dostali do varu," tvrdí.

Petr Čech
Petr Čech
Více fotek
 • Petr Čech autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2411/241001.jpg
 • Fotbaloví fandové autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2095/209427.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.