ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Slavný fotbalista Novák měl pohřeb s vojenskými poctami

Velikost textu:

Praha - Rodina a fotbalová veřejnost se v poledne ve Velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích rozloučily se zesnulou fotbalovou legendou Ladislavem Novákem. Kapitán stříbrného československého týmu z mistrovství světa v roce 1962 v Chile zemřel před týdnem ve věku 79 let a dnes se mu dostalo pohřbu s vojenskými poctami. Jako bývalý hráč pražské Dukly byl totiž majorem ve výslužbě.

Ivan Hašek na pohřbu Ladislava Nováka
Ivan Hašek na pohřbu Ladislava Nováka
Otevřít galerii
 • Ivan Hašek na pohřbu Ladislava Nováka zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2426/242573.jpg?1301331180
 • Čestná jednotka armády se rozloučila s Ladislavem Novákem zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2426/242572.jpg?1301331136

Zatímco se s jedním z nejslavnějších hráčů československé fotbalové historie loučila rodina, známí i bývalí spoluhráči včetně Josefa Masopusta, Josefa Kadraby, Jiřího Tichého nebo Josefa Jelínka, u jeho rakve stály čestnou stráž další fotbalové osobnosti včetně brankáře Iva Viktora. Před sálem pak drželi čestnou stráž vojáci, kteří na Novákovu počest vypálili tři salvy a vojenská kapela zahrála národní hymnu. 

"Opustil nás velký fotbalový gentleman, rádce, přítel a kamarád, který byl, je a bude jednou z největších ikon československého fotbalu," řekl ve svém projevu předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek. "Byl to opravdový rytíř fotbalu a velká osobnost. A to nejen na trávníku, ale i mimo něj, a právě takový nám bude chybět nejvíce. Z našich společných setkání jsem vždy odcházel s pocitem něčeho výjimečného," dodal.

Rodák z Loun Novák patřil v padesátých a šedesátých letech k nejlepším obráncům světa. Zároveň byl fotbalovým gentlemanem, který nebyl nikdy vyloučen.

Josef Masopust a Luděk Munzar na pohřbu Ladislava Nováka
Josef Masopust a Luděk Munzar na pohřbu Ladislava Nováka
přehrát video
Pohřeb vynikajícího fotbalisty Ladislava Nováka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.