ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

V jednadvacítce vrcholí boj o nominaci na ME

Velikost textu:

Uherské Hradiště - Poslední přípravný dvojzápas před zveřejněním nominace na červnové mistrovství Evropy čeká českou fotbalovou reprezentaci do 21 let. A hráči, kteří o ni bojují, mají v duelech s Běloruskem a Francií velkou šanci říci si o místo v sestavě pro blížící se turnaj v Dánsku. Mladí Češi už patnáct zápasů drží neporazitelnost a jejich série projde další zkouškou dnes, kdy v Uherském Hradišti hostí dalšího účastníka ME Bělorusko. V úterý pak v Olomouci přivítají Francii.

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart
Otevřít galerii
 • Tomáš Pekhart autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1928/192737.jpg?1283879598
 • Trenér české fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/764/76310.jpg?1238181755

Jednadvacítka se při zápasech na moravské půdě musí obejít bez pěti stabilních hráčů, protože brankář Tomáš Vaclík, záložníci Jan Morávek s Adamem Hlouškem a útočníci Václav Kadlec s Liborem Kozákem jsou s reprezentačním A-týmem ve Španělsku. Šanci proto dostali čekatelé na šanci z širšího kádru a kouč "lvíčat" Jakub Dovalil je sám zvědav na to, jak s příležitostí naloží.

"Jak se teď budou prezentovat, může to napovědět o jejich možné nominaci na evropský šampionát. Samozřejmě bude důležité, jak jim vyjde závěr sezony v klubech, ale i utkání proti Bělorusku a Francii budou při mém rozhodování hrát roli," řekl Dovalil.

Dovalil: V kádru je velká konkurence

Ukázat se budou chtít hlavně útočník Zdeněk Ondrášek a záložníci Jiří Valenta s univerzálem Zdeňkem Šmejkalem. Právě ti jsou v širším kádru jednadvacítky, teď dostali pozvánku a mohou o nominaci bojovat. "Faktem je, že celkově máme kádr dost vyrovnaný a je v něm velká konkurence. Na druhou stranu během kvalifikace nám už osa týmu vykrystalizovala, otazníků při skládání týmů už tolik není. Ale pořád existují," uvedl Dovalil.

Kouč nominaci na červnové ME oznámí na konci května, v červnu Češi sehrají těsně před mistrovstvím už zřejmě jen generálku. Ale to už bude o složení týmu pro turnaj dávno jasno. Dovalil se těší na to, že nadcházející dvojzápas s Běloruskem a Francií bude dobrou prověrkou a odhalí možnosti jednotlivých hráčů. Konfrontaci s Běloruskem Dovalil vítá i proto, že ve skupině na ME Češi narazí na Ukrajinu, která vyznává podobný styl hry jako páteční soupeř mladých Čechů.

Předpokládaná sestava ČR:

Štěch - Šmejkal, Mazuch, Suchý (Hošek), Lecjaks - Mareček - Dočkal, Valenta, Hořava, Vošahlík - Pekhart.

Česká fotbalová jednadvacítka
Česká fotbalová jednadvacítka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.