ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Baroš: Aféry se kolem mě vytvářejí uměle, jsem v pohodě

Velikost textu:
aktualizováno 22. 3. 2011 20:31

Praha - Český fotbalový reprezentant Milan Baroš tvrdí, že aféry, s nimiž byl v poslední době spojován, se nezakládají na pravdě. Všechny skandály prý uměle vytvářejí turečtí a čeští novináři. Nijak to však nehodlá řešit a nechce se nechat rozhodit. Na sraz před kvalifikačními zápasy se Španělskem a Lichtenštejnskem dorazil útočník Galatasaraye v dobré náladě a připraven týmu pomoci. "Jediná aféra, která se skutečně odehrála, byla ta červená karta v posledním utkání. Všechno ostatní jsou uměle vytvořené výmysly, které vyprodukovali novináři tady a v Turecku," řekl Baroš.

Milan Baroš
Milan Baroš
Otevřít galerii
 • Milan Baroš autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Milan Baroš autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Všechno jsou to absolutní výmysly, od kterých se distancuju," dodal. "Já už
si to ale ani nepřipouštím, protože se toho o mně nalhalo tolik, že to neřeším. Ani nemám síly se proti tomu bránit. Pro mě je důležité, co si o mně myslí moje rodina a moji blízcí," uvedl Baroš. 

Popřel mimo jiné to, že by měl hádku s trenérem Galatasaraye Georghem Hagim. "S trenérem jsme měli jen normální debatu. Bohužel teď máme v týmu někoho, kdo vynáší věci do novin, a ty to zveličily a udělaly z toho aféru. K Hagimu mám respekt. V životě jsem s žádným trenérem konflikt neměl a ve svých třiceti letech na tom nehodlám nic měnit. Pouze jsme diskutovali o tom, jak týmu pomoci," prohlásil Baroš.

Lituje pouze toho, že se v pátečním derby s Fenerbahce nechal vyprovokovat výroky a jednáním rozhodčího, který mu po utkání dal červenou kartu. "Ten rozhodčí nás pískal na jaře třikrát a vždy nás zařezával. Teď jsme hráli dobře v derby, ale on všechno otáčel proti nám," řekl fotbalista.

"Mě pak vytočil, když mi dal žlutou kartu za údajné zakopnutí balonu, ale kdo to viděl, musel uznat, že jsem písknutí nemohl slyšet a zakončoval jsem na bránu v jasné šanci. A po zápase se mi sudí ještě smál. To mě vytočilo, přišlo zatmění a nadával jsem mu do všeho možného," přiznal Baroš, který je připraven přijmout trest. "Zasloužím si ho, protože něco takového by se nemělo stávat," dodal.

Ani ho to prý nijak nevyvede z míry před důležitým pátečním zápasem národního týmu ve Španělsku. "V mém věku mě to nerozhodí. Já si to chci ve Španělsku užít a pomoci týmu k co nejlepšímu výsledku. Když jsem zdravý, tak v klubu nepodávám špatné výkony, snad si to přenesu i do reprezentace," řekl aktuálně nejlepší střelec české reprezentace.

Milan Baroš v dresu Istanbulu
Milan Baroš v dresu Istanbulu
přehrát video
Reakce Milana Baroše
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.