ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Šilhavý musí dvakrát uspět, jinak v Budějovicích skončí

Velikost textu:

České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic budou v nadcházejících dvou domácích duelech proti Slovácku a Ústí nad Labem hrát o budoucnost trenéra Jaroslava Šilhavého. Vedení Dynama oznámilo, že v případě neúspěchu v těchto zápasech se soupeři rovněž ohroženými sestupem, sáhne ke kompletní změně realizačního týmu. Dynamo v nejvyšší soutěži nevyhrálo už sedm zápasů, naposledy potvrdilo pozici nejhoršího týmu na hřištích soupeřů v Plzni (1:2).

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
Otevřít galerii
 • Jaroslav Šilhavý autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českobudějovičtí fotbalisté autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2073/207297.jpg?1288810975

"Současný hlavní trenér ligového A-týmu Jaroslav Šilhavý má stále důvěru vedení. Klub si přesto uvědomuje, že současná situace v ligové tabulce není dobrá a úkolem realizačního týmu prvního mužstva bude co možná nejlépe připravit tým na následující dvě klíčová domácí utkání," uvedl klub.

V trenérském štábu už dnes došlo k první obměně, protože u mužstva skončil asistent Zdeněk Procházka. K týmu byli místo něj povoláni trenéři třetiligové juniorky Jiří Lerch a Martin Vozábal. Procházka dělal asistenta od příchodu Šilhavého v říjnu 2009.

Českým Budějovicím patří po 21 kolech 14. místo v prvoligové tabulce s jednobodovým náskokem na předposlední Brno. Domácí zápasy ve 22. a 23. kole budou mít pro Jihočechy životní význam, protože Slovácko je v tabulce o dva body před nimi, ústecký nováček zase pořadí uzavírá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.