ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Fotbalisté se sešli v Praze, Bílek myslí na kvalitní defenzivu

Velikost textu:
aktualizováno 21. 3. 2011 16:44

Praha - Čtyři hráči chyběli na popoledním srazu národního týmu, který se setkal v pražském hotelu Praha před kvalifikačními zápasy se Španělskem a Lichtenštejnskem. Ještě dnes večer dorazí Tomáš Necid, protože odpolední dohrávka ruské ligy mezi Samarou a CSKA Moskva byla odložena, chybět naopak bude Jan Rajnoch, který by měl zasáhnout do utkání turecké ligy v dresu Anakaragücü. Později mezi své kolegy zavítají také oba reprezentanti hrající ukrajinskou ligu.

Michal Bílek
Michal Bílek
Otevřít galerii
 • Michal Bílek zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Milan Baroš autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Tomáš Hübschman (Doněck) a Jan Laštůvka (Dněpropetrovsk) se připojí až v průběhu odpoledne či večera, Laštůvka možná stačí i dnešní trénink," řekl reprezentační trenér Michal Bílek. Žádné informace o vážných zdravotních komplikacích svých svěřenců prý dosud neobdržel.

Petr Čech o duelu ve Španělsku:

"Zápas je jak pro fanouška, tak pro hráče zápasem jara, protože je to utkání s mistrem světa. Myslím si ale, že důležitější jsou tři body s Lichtenštejnskem, protože kterýkoli zisk ze Španělska je bonus navíc."

přehrát video
Národní tým se připravuje na Španěly

Bílek měl radost, že má po čase k dispozici i Milana Baroše, který podle něj české hře může ve Španělsku hodně přispět. "Jeho klub sice nemá ideální formu, ale Milan má chuť a nám bude hodně platný," uvedl trenér, aniž by chtěl příliš rozebírat některé Barošovy klubové prohřešky z posledního období. Kouč se spíše věnoval nejbližšímu programu reprezentace. "Teď se sice chystáme do Španělska, ale pak nás čeká zápas o další tři body s Lichtenštejnskem. Pro nás je zcela stejně důležitý jako ten předchozí," řekl Bílek.Má ale také jasno v tom, jak lze případně uspět už v pátek na horské španělské půdě. "Nikdo není dokonalý, Španělé v poslední době také párkrát zaváhali. Samozřejmě favoritem bude soupeř, ale pokud se nám podaří eliminovat jejich největší zbraně v podobě kolmých přihrávek na Torrese a Villu, pak bychom mohli myslet na to, jak soupeři otrávit hru a zaskočit ho," naznačil, na co bude v příštích dnech hráče upozorňovat.

V Praze budou reprezentanti trénovat dnes, v úterý a také ve středu dopoledne, o pár hodin později pak vyrazí vládním speciálem do Granady, kde se odehraje páteční utkání.

Tomáš Necid
Tomáš Necid
Více fotek
 • Tomáš Necid autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1233/123288.jpg
 • Libor Kozák zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2409/240829.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.