ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Sparta veze tři body z Kladna a zůstala v čele ligy

Velikost textu:
aktualizováno 13. 4. 2008 22:17

Kladno - Fotbalisté Sparty Praha vyhráli v zápase 25. kola na hřišti Kladna po brance Koláře ze 73. minuty. Hosté se díky tříbodovému zisku udrželi v čele prvoligové tabulky, zatímco Kladenští zůstávají na 14. místě. Hosté zachránili výhru v nastaveném čase díky Řepkovi, který vyhlavičkoval míč z prázdné branky po střele Zachariáše. Vzápětí byl vyloučen za nesportovního chování sparťan Matušovič.

Fotbalisté Kladna a Sparty v utkání nejvyšší fotbalové soutěže
Fotbalisté Kladna a Sparty v utkání nejvyšší fotbalové soutěže

Hosté přijeli na Kladno v roli velkého favorita, ale domácí tým dával od první minuty najevo, že jim roli nijak neusnadní. Sparta sice byla od počátku aktivnější, ale první střelecký pokus vyslal domácí Čáp, jehož rána ze šesté minuty však branku minula.

Sparťané se tlačili do ofenzivy, ale stále častěji poznávali, že domácí obranný val jim příliš možností nedovolí. Kladenští vystavěli kolem své šestnáctky až devítičlenný val a sparťanské kombinace se proto těžce prosazovaly.

Brzy tedy Sparta přišla na to, že více nebezpečí mohou znamenat pro kladenskou branku vysoké centry a už po prvním z nich Slepička v osmé minutě přehlavičkoval gólmana Pavlíka, ale minul branku. Z podobné pozice se mohl trefit také Sivok, ale dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Domácí se do ofenzivy pouštěli jen výjimečně, ale o to více pak byli nebezpeční. Největší možnost měli v 15. minutě poté, co Hochmeister uvolnil Kroupu, ale ten se prosadit nedokázal.

Dvě minuty před pauzou využili hosté málem domácího zaváhání při špatně zahraném ofsajd systému, ale Slepička zaběhnutí za obranu využil jen k chabé střele, kterou Pavlík bez potíží zneškodnil.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč Bílek na hřiště Doška, ale dlouho se hosté nemohli prosadit. Domácí zjevně vsadili všechny síly na ubránění remízového výsledku, a tak brejková situace, v níž se domácí ocitli v 71. minutě, byla spíše výjimečná, ale Grigar stejně včasným vyběhnutím pod nohy Szaba možnost zlikvidoval.

A pak už přišel rozhodující moment zápasu: domácí se tak soustředili na ubránění vysokého Doška, až zapomněli na dalšího náhradníka Koláře a ten v 73. minutě patičkou poslal míč za Pavlíka. Kladenští se pak vrhli konečně do útočení, ale největší možnost promarnili v 84. minutě, kdy prohrál Sivok svůj první z mnoha hlavičkových soubojů s Kroupou, ale Grigar nakonec nadvakrát míč komplikovaně zkrotil.

Dramatická koncovka přinesla emoce, ale ne změnu skóre: v nastaveném čase nejdříve zůstal poblíž středové čáry po souboj s brankářem Pavlíkem ležet Matušovič, který nakonec byl za své protesty vyloučen. Domácí během nepřerušené akce největší šanci, ale střelu střídajícího Zachariáše vyhlavičkoval z prázdné branky stoper Řepka.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.