ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

V Rusku prý mučili fotbalistu, aby ukončil smlouvu

Velikost textu:
aktualizováno 15. 3. 2011 18:05

Moskva - Ruskému klubu Kubaň Krasnodar hrozí velký skandál. Černohorský fotbalista Nikola Nikezič v dopise zaslaném vedení FIFA a UEFA obvinil šéfy týmu, že ho k předčasnému ukončení smlouvy přinutili výhrůžkami a mučením. Nikezič přišel do Krasnodaru loni v březnu, s klubem podepsal smlouvu na dva roky a pomohl mu k postupu do nejvyšší soutěže. Sportovní ředitel Kubaně Sergej Dorončenko označil hráčovo obvinění za totální nesmysl.

Fotbal
Fotbal

"Pak mi vedení oznámilo, že mě už nepotřebuje, a nabídlo mi, ať ukončím smlouvu. To jsem odmítl a řekl jim, ať mě prodají do jiného týmu," citoval devětadvacetiletého útočníka deník Kommersant.

Když se obě strany nemohly dohodnout, zavolali si šéfové klubu Nikeziče do tréninkového centra a opět mu nabídli, aby rozvázal smlouvu. "Když jsem odmítl, přišli do místnosti dva svalnatí chlápci a začali mě bít. Vyhrožovali mi zmrzačením, když nepodepíšu nějaké papíry. Vydržel jsem asi dvacet minut a pak podepsal," uvedl Nikezič.

Nikola Nikezič:

"Jdu do toho za každou cenu. Nevěřím, že by to ruský svaz pořádně vyšetřil, proto jsem se obrátil na UEFA a FIFA."

Klub mafiánské praktiky popírá. "S Nikolou jsem mluvil. Měl nějaké potíže, když se nemohl probojovat do základní sestavy. Řekl mi, že si hledá nové angažmá, ale na nic si nestěžoval," prohlásil mluvčí Krasnodaru Vjačeslav Ivanov. Sportovní ředitel Dorončenko reagoval na Nikezičovo obvinění emotivněji. "Jeho tvrzení jsou hodně divoká," řekl. "Je jasné, že tento hráč a jeho kumpáni chtějí z klubu jen vytřískat peníze. Z takových zpráv jsme v šoku," dodal Dorončenko s tím, že Krasnodar možná podá na fotbalistu žalobu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.