ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Rozhodčí Moudrý chyboval a v lize končí

Velikost textu:
aktualizováno 10. 3. 2011 22:36

Praha - Komise rozhodčích ČMFS vyřadila asistenta Jaroslava Moudrého z listiny pro profesionální soutěže. Moudrý chyboval při posouzení ofsajdové pozice v utkání 19. kola Slovácko - Plzeň, kvůli kterému nebyl Západočechům uznán regulérní gól. Chyb rozhodčích se ale v uplynulých kolech sešlo víc a komise v důsledku toho uspořádá v polovině března mimořádný seminář. Plzeňská stížnost sice zatím nebyla posuzována kvůli administrativním chybám, ale komise vynesla trest na základě vlastní analýzy uplynulých kol nejvyšší soutěže. Po jednání komise to oznámil její předseda Luděk Macela.

Luděk Macela
Luděk Macela
Otevřít galerii
 • Luděk Macela autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1543/154216.jpg?1270056413
 • Fotbalový rozhodčí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/348/34774.jpg?1217942856

"Rozhodli jsme se celou situaci posoudit i přesto, že Plzeň udělala ve své stížnosti procedurální chybu. Nevidím v tom (chybném posouzení ofsajdu) rozhodně žádný úmysl, jen hrubou chybu, což sám (Moudrý) přiznal," uvedl Macela.

Nejen Moudrému byla zastavena činnost, i když pro něj vyřazení z listiny může znamenat konec kariéry v nejvyšších dvou soutěžích. Řada dalších rozhodčích dostala trest dočasný. Dvě utkání bude chybět Drahoslav Drábek, jenž nenařídil penaltu za faul Reného Bolfa na Jiřího Kladrubského v úvodu utkání Ostrava - Sparta, za neodpískanou penaltu proti domácím v duelu České Budějovice - Teplice budou dvakrát pykat také hlavní sudí Michal Paták s asistentem Dušanem Pospíšilem. 

Další chyby v posouzení penaltových situacích udělali sudí v duelu Slavia - Brno, kdy byl faulován Petr Janda; hlavní rozhodčí Petr Franěk nebude rozhodovat tři zápasy, jeho asistent Ivo Chytil jeden. V nemilosti je i Radek Příhoda, který za špatně nařízenou penaltu v utkání Olomouc - Ostrava bude stát dvakrát. Karel Hrubeš zase přehlédl šlápnutí Milana Petržely a ani on dvakrát nebude nominován. 

"Zažili jsme nejhorší vstup do jara, co jsem v komisi. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná řešení, a tak jsme svolali na 16. března mimořádné semináře všech rozhodčích, na kterém budeme znovu rozebírat všechny dosavadní chyby, aby se i ostatní poučili," vysvětlil Macela další opatření ke zlepšení výkonů jeho podřízených.

Důvod, proč se sešlo najednou tolik chyb, si nedokáže vysvětlit. "Nevím, zda to je podcenění, nebo obyčejný šlendrián. Ale výkony musejí jít nahoru, to je jasné. O žádné chybě se nedomnívám, že byla úmyslná, ale doufám, že po pohovoru chyb výrazně ubude," dodal Macela na setkání po jednání komise. Také v prvním jarním kole druhé ligy se našla chyba. V utkání Karviná - Most chyboval Ondřej Lerch natolik, že bude chybět v nasazování na čtyři zápasy.

Ostrava - Sparta
Ostrava - Sparta
Více fotek
 • Ostrava - Sparta autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2359/235848.jpg
 • Sigma Olomouc - Baník Ostrava autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2378/237706.jpg
přehrát video
Moudrého vyřadili z ligové listiny
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.