ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Brno se chce chytit proti Olomouci

Velikost textu:

Praha - Ukončit výsledkový útlum a vykročit rázně k záchraně se pokusí fotbalisté Zbrojovky Brno, kteří se poprvé v jarní části ligy představí v domácím prostředí. V páteční předehrávce 20. kola je čeká Sigma Olomouc, která se naopak veze na vítězné vlně a po dvou jarních kolech slibně rozehrála boj o pohárovou Evropu. Brňané se zatím topí v nezdarech, navíc se jim ve vzájemných zápasech se Sigmou dlouhodobě nedaří.

Olomouc – Brno
Olomouc – Brno
Otevřít galerii
 • Olomouc – Brno autor: Vladislav Galgonek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1888/188768.jpg?1282497068
 • Radost olomouckých fotbalistů autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2285/228449.jpg?1296405845

Po úvodní jarní remíze na Slavii, kterou však obestírají spekulace o možné kontumaci kvůli neoprávněnému startu brněnského Matijase Pejiče, inkasovali svěřenci trenéra Karla Večeři v minulém kole v Mladé Boleslavi pětibrankový výprask.

Přebudovaný tým s nezkušenými mladíky v obraně hodně chyboval. Proto v týdnu dělali v Brně vše pro to, aby se hra změnila. "Až páteční zápas proti Olomouci ukáže, zda jsme se dokázali vzpamatovat. Porážka by měla být pro hráče poučením," pokusil se brněnský kouč o optimistický výhled před nadcházejícím duelem. Omluvu hledá v tom, že se mladý tým po změnách teprve tvoří, proto prý ani nechystá převratné změny v sestavě. "V naší hře nyní musí být hlavně nasazení, morálka a bojovnost. Pokud chceme uspět, půjde to jen jednouchým způsobem hry," uvedl Večeřa.

Hosté mají za sebou tři výhry v řadě a dál budují pevný základ pro setrvání na příčkách, z nichž se postupuje do evropských pohárů. Musejí ale udržet vysoký standard svých výkonů a nepodcenit žádného soupeře, což prý v pátek nehrozí.

Ani soupeřův debakl v Mladé Boleslavi prý nemusí být rozhodující. "Herní projev Brna se přes zimu změnil. Bylo to vidět na Slavii, kde hrálo hodně dobře a agresivně, dobře kombinovalo. My se ale zaměřujeme především na svoji hru a také venku chceme být natolik ofenzivní, abychom si vytvořili šance a byli schopni je proměnit," prohlásil olomoucký trenér Zdeněk Psotka, jenž svému mužstvu dál vštěpuje otevřený způsob boje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.