ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Brnu hrozí kontumace, Pejič měl prý na Slavii chybnou registraci

Velikost textu:
aktualizováno 10. 3. 2011 20:20

Praha - Fotbalistům Brna hrozí kontumace utkání na Slavii (1:1), pokud se prokáže, že jejich hráč Matijas Pejič nastoupil na neplatný registrační průkaz. Na událost dnes upozornil deník Aha. Pejič, který před dvěma týdny v prvním jarním kole naskočil do hry jako střídající hráč v poslední minutě, prý hrál s registračním průkazem vedeným na dřívější název brněnského klubu 1. FC Brno, a ne na současnou Zbrojovku. Šéf první ligy Ivo Lubas nyní zjišťuje okolnosti celého případu a v pondělí by měl rozhodnout, zda Brno dostane nějaký trest. Brňané ale pochybení odmítají, hráč prý měl potřebný doklad v pořádku. Totéž tvrdí i rozhodčí zápasu.

Slavia - Brno
Slavia - Brno
Otevřít galerii
 • Slavia - Brno autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Zbrojovka Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nějaké podklady k věci už mám, ale nerad bych předjímal konečné rozhodnutí. Pokud by se ale opravdu prokázalo, že hráč měl neplatný registrační průkaz, tak kontumace výsledku je ve hře. Teď je o tom ale předčasné mluvit," řekl Lubas.

Chybu odmítají sudí i Brno

přehrát video
Brněnský Pejič měl chybnou registraci

Kontrola registračních průkazů, bez nichž hráči nemohou do zápasu zasáhnout, je v kompetenci čtvrtého rozhodčího. Tím byl při utkání Tomáš Kocourek. Ten si však není vědom žádné nesrovnalosti a za rozhodnutím schválit Pejičův start si stojí. "Všechno jsem zkontroloval pečlivě a žádnou nesrovnalost jsem neodhalil. Prošel jsem, jestli u hráčů sedí náležitosti týkající se hostování i názvů klubů, a nic chybného jsem nezaznamenal," řekl Kocourek.

Hlavní rozhodčí utkání Pavel Franěk tak před zápasem také dostal informaci, že všichni hráči mohou hrát. "Čtvrtý rozhodčí řekl, že je všechno v pořádku a žádnou závadu neshledal, což pro mě bylo rozhodující," řekl Franěk.

Vedení brněnského klubu tvrdí, že nijak nepochybilo. "Registrační průkazy kontrolovali rozhodčí i s naším vedoucím mužstva Karlem Večeřou mladším a před zápasem na nic nepřišli," řekl předseda představenstva Zbrojovky Karel Jarůšek.

Vedení Slavie prý už dnes Lubasovi zaslalo podnět, aby případ prozkoumal. Pejič do dalšího utkání Brna v Mladé Boleslavi nezasáhl. Kdyby byla Slavii ale opravdu připsána kontumační výhra 3:0, Pražané by v tabulce rázem měli o dva body víc. Naopak Brnu by byl odečten bod, který za remízu 1:1 v Edenu získalo.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.