ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Sparťané se prominutí trestu nedočkali

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise ČMFS zamítla žádost sparťanských fotbalistů Václava Kadlece a Tomáše Pekharta o prominutí zbytku dvouzápasového trestu za neoprávněný start během přípravy. Komise zároveň pozastavila činnost záložníkovi Plzně Milanu Petrželovi za to, že v sobotním utkání první ligy šlápl na Jiřího Poděbradského z Hradce Králové. Výše jeho trestu bude projednána na příštím zasedání a dá se očekávat zákaz startu ve dvou zápasech. To by Petrželu vyřadilo z důležitého duelu se Spartou.

Václav Kadlec na Víkendu šampionů
Václav Kadlec na Víkendu šampionů
Otevřít galerii
 • Václav Kadlec na Víkendu šampionů zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Pekhart autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1864/186344.jpg?1281547646

Disciplinární komise minulý týden Kadlecovi s Pekhartem zastavila činnost na dvě utkání za to, že nastoupili v přátelském zápase proti Petrohradu v dresech s cizími jmény, přestože byli ze zdravotních důvodů omluveni z reprezentace. Sparta bez obou hráčů nastoupila v pondělí v Ostravě. Kvůli nemožnosti se odvolat před nedělním duelem s Příbramí nyní požádala o prominutí zbytku trestu pro hráče. To však disciplinární komise dnes zamítla.

"Komise rozhodla tak, jak rozhoduje v obdobných případech po celou dobu jejího trvání. Konkrétně jde o to, že trest udělený na spodní hranici možné sazby komise nezmírňuje. Neudělala to ani v jediném případě, kdy dostala žádosti o prominutí zbytku trestu uděleného na spodní hranici," vysvětlil mluvčí komise Jaroslav Kolář. Doplnil, že jen jednou komise převedla dvě utkání z nepodmíněných na podmíněné. "Šlo o teplického hráče Milana Matulu, který však dostal trest zastavení činnosti na osm utkání nepodmíněně, spodní hranice byla v jeho případě šest utkání," dodal.

Petržela se bude moci k zákroku vyjádřit

Komise rovněž shledala, že v případě Petrželova šlápnutí na protihráče došlo k disciplinárnímu provinění. Proto zastavila hráči činnost s účinností od 3. března, což mu nedovolí startovat v sobotu proti Slovácku, a pozvala jej na nejbližší zasedání. "Komise se shodla na tom, že k disciplinárnímu provinění došlo. Hráč má možnost se na příštím zasedání, kdy se bude projednávat výše trestu, vyjádřit. Obdobně jsme dříve postupovali i v dalších případech hrubého nesportovního chování, například vloni na podzim v kauze Tomáše Řepky," uvedl předseda komise Jiří Golda.

Sám Petržela po zápase prohlašoval, že z jeho strany šlo o neúmyslné šlápnutí, kdy již nemohl zastavit pohyb. Zastal se ho i soupeř a hradecký klub vydal spolu s Plzní prohlášení, aby disciplinární komise nezahajovala s Petrželou jednání, jelikož šlo o neúmyslný zákrok. "Viděl jsem to v reálu. Ani náhodou to nechceme nějak dále řešit, rozhodně v zákroku nehledáme úmysl. Myslím, že to byl běžný souboj," uvedl hradecký generální ředitel Richard Jukl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.