ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Straka končí, North Queensland nemá peníze

Velikost textu:

Townsville - Fotbalový kouč František Straka už nepovede tým North Queensland v nejvyšší australské soutěži. Poslední celek tohoto ročníku má totiž finanční problémy, a národní svaz jej proto vyřadil ze seznamu účastníků pro příští sezonu. V Austrálii se tak ročník 2011/12 odehraje jen s deseti týmy. Straka podepsal v North Queenslandu smlouvu na jeden rok, jeho angažmá však nebylo příliš úspěšné. Ze třiceti zápasů dlouhodobé části vyhrál jeho celek Fury pouze čtyři a skončil beznadějně poslední.

František Straka
František Straka
Otevřít galerii
 • František Straka autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24/ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2345/234478.jpg?1298468112

"Situace v klubu představuje pro Australský fotbalový svaz přílišné finanční riziko. Klub nezískal potřebný kapitál, aby mohl dál v nejvyšší soutěži pokračovat," oznámil výkonný ředitel svazu Ben Buckley.

Třiapadesátiletý český kouč, jenž v minulosti působil kromě české ligy také v Německu, Rakousku, Řecku a na Slovensku, nyní neví, kam budou směřovat jeho další kroky.

"Když jsem se dozvěděl, že náš klub de facto zrušili, byl to pro mě v krátké době po nedávných povodních a hurikánech třetí obrovský šok. Přesto není vyloučeno, že se klubu ujme nějaký soukromý investor. Smlouva mi končí posledního dubna a v téhle chvíli žádnou jinou nabídku nemám. Nedá se ale vyloučit, že bych si pobyt v Austrálii prodloužil," řekl serveru iDnes.cz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.