ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kodaňský Pospěch přestupuje do Mohuče

Velikost textu:
aktualizováno 28. 2. 2011 18:12

Kodaň - Novým zaměstnavatelem českého fotbalového reprezentanta Zdeňka Pospěcha bude německá Mohuč, kam zamíří v létě z Kodaně. S momentálně pátým klubem bundesligové tabulky uzavřel smlouvu na dva roky. Přestup dnes potvrdili hráčův agent Pavel Zíka i funkcionáři německého celku. Dvaatřicetiletý fotbalista přijde do Německa jako volný hráč, neboť v Kodani, kde působí od ledna 2008, mu skončí smlouva. V národním týmu bývalý obránce Opavy, Ostravy a Sparty dosud odehrál 24 zápasů a vstřelil dva góly.

Zdeněk Pospěch
Zdeněk Pospěch
Otevřít galerii
 • Zdeněk Pospěch autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FSV Mohuč zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsme rádi, že se povedlo zrealizovat jeden z největších přestupů této zimy, co se týká jména a kvalit fotbalisty. Kontrakt vstoupí v platnost v létě. O Zdeňka mělo zájem několik klubů, nakonec se rozhodl pro Mohuč, kde podepsal dvouletou smlouvu," uvedl Zíka z agentury Sport Investu, která hráče zastupuje.

O Pospěcha v lednu usiloval Stuttgart bojující o záchranu. Mohuč byla naopak největším překvapením podzimu a dlouho se držela v boji o titul. Nyní se soustředí především na udržení páté příčky zaručující start v Evropské lize. "Zdeněk Pospěch je technicky vyspělý hráč s bojovným srdcem. Při sestavování kádru dbáme na to, aby byl vyváženou směsí mladých a zkušených hráčů. On mu dodá obrovské mezinárodní zkušenosti," slibuje si manažer Mohuče Christian Heidel.

Pospěch chystaný odchod do Německa potvrdil minulý týden po prvním utkání osmifinále Ligy mistrů s Chelsea, v němž Kodaň prohrála 0:2. Český obránce dostal v zápase žlutou kartu, která ho připraví o odvetu. Agent Zíka tehdy uvedl, že Pospěch zamíří do týmu z horních pater německé ligy. Až nyní se ukázalo, že jde o Mohuč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.