ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Sofie se proměnila v bojiště fotbalových chuligánů

Velikost textu:

Sofia - Fotbalové derby mezi Levski a CSKA Sofia proměnilo v sobotu centrum bulharské metropole v bojiště. Kvůli výtržnostem na stadionu policie v poločase vytlačila 3 500 fanoušků armádního klubu ven do ulic, kde chuligáni sváděli bitky s příslušníky zásahové jednotky a demolovali obchody, auta, autobusy a trolejbusy. Potyčky si vyžádaly řadu zraněních včetně šestnácti policistů, kterých bylo v akci celkem 1 500. Zadrženo bylo celkem 27 výtržníků.

Fanoušci v ulicích
Fanoušci v ulicích
Otevřít galerii
 • Fanoušci v ulicích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bulharsko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Prolomili bezpečnostní zábrany a hrozilo, že vtrhnou na hřiště," vysvětloval vyklizení sektoru fanoušků hostů policejní šéf Anton Zlatanov. "Neměli jsme na vybranou. Házeli různé věci včetně kusů železa a zranili několik našich mužů," dodal.


Příznivci jednatřicetinásobného bulharského šampiona se zásahem policie nesouhlasili a žádají schůzku s ministrem vnitra. "Respektujeme zákon i policii, ale není možné, aby bylo 3 500 fanoušků vytlačeno ze stadionu kvůli výtržnostem dvou nebo tří jedinců. Naši fanoušci moc sedaček nerozbili, protože jsou umazané od výkalů," tvrdil šéf celostátního fanklubu CSKA Dimitar Angelov.CSKA i bez podpory svých fanoušků ve druhém poločase vyhrál derby 3:1 a posunul se v tabulce na čtvrté místo. Fotbalisté Levski jsou druzí. Oba týmy dohrávaly vyhrocený zápas v deseti. Podle zástupce starosty Ivana Sotirova sofijská radnice uvažuje o tom, že nařídí, aby se všechny fotbalové zápasy v metropoli hrály v budoucnu za denního světla, což by mělo snížit riziko násilností.

Fotbaloví výtržníci
Fotbaloví výtržníci
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.