ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

ČMFS podá trestní oznámení v kauzách bývalého vedení

Velikost textu:
aktualizováno 25. 2. 2011 19:55

Nymburk - Fotbalový svaz pověřil právní kancelář, aby podala trestní oznámení na neznámého pachatele v několika kauzách po bývalém vedení ČMFS. Jedná se o prodej domu v Kozí ulici, studii výstavby národního stadionu a případ společnosti JVM Promotion. Představitelé svazu to oznámili po jednání výkonného výboru v Nymburce. Výkonný výbor už dříve oznámil, že bude po špičkách bývalého vedení ČMFS vymáhat škody až do výše 24 milionů korun, které vznikly jejich údajným špatným hospodařením. Vycházel přitom z auditu, jímž si nechal zkontrolovat svazové hospodaření v letech 2005 až 2008.

Šéf ČMFS Ivan Hašek
Šéf ČMFS Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Šéf ČMFS Ivan Hašek autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1771/177065.jpg?1277913511
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1003/100286.jpg?1248338642

Vedení ČMFS loni na podzim avizovalo, že chce vymáhat částky po bývalých svazových šéfech Pavlu Mokrém, Janu Obstovi, dřívějším místopředsedovi Vlastimilu Košťálovi a v případu společnosti JVM po někdejším šéfovi marketingové společnosti STES Janu Kindovi a Lukáši Tučkovi, který dělal mluvčího reprezentace. Všichni svou vinu popřeli.

Nyní se výkonný výbor rozhodl, že podá v těchto třech kauzách trestní oznámení na neznámé pachatele. Proč ho nepodal na konkrétní osoby, nechtěl svaz komentovat. "Dali jsme na doporučení advokátních kanceláří, abychom v těchto kauzách podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Hlavně věřím, že jestliže se dělo něco nekalého, tak se to objasní. Ale v tuhle chvíli bych to víc nekomentoval, protože je to v rukou právních kanceláří," řekl předseda svazu Ivan Hašek.

přehrát video
ČMFS chce prošetřit činy bývalého vedení

Dvě kanceláře posuzovaly audity STES i ČMFS

Svaz pověřil dvě advokátní kanceláře, aby právně posoudily audity společnosti STES a ČMFS. První kancelář se zabývala kauzami zjištěnými auditem STES. "Ty kauzy byly na začátku tři, z prvních dvou žádné závěry nejsou. V té třetí jsme naopak došli k závěru, že tam určitá újma společnosti STES mohla vzniknout. Vzhledem k tomu, že ta košatá historie kauzy je problematická z hlediska shromáždění relevantních dokumentů, tak jsme nedoporučili podávat civilní žalobu, protože STES by se mohl dostal do důkazní nouze," uvedl zástupce kanceláře Jan Nekola.

Audit ČMFS posuzovala jiná advokátní kancelář, která našla nesrovnalosti v prodeji bývalého svazového sídla v Kozí ulici a při financování studie výstavby národního stadionu. "V průběhu zkoumání se objevilo podezření, že některá jednání mohla být porušením zákona, například že k prodeji domu v Kozí ulici mohlo dojít nikoli za nejvyšší nabídku. Na základě toho mohl výkonný výbor těžko dělat něco jiného než předat dokumenty orgánům trestního řízení," řekl zástupce kanceláře Luboš Dufek.

Valná hromada bude na konci června

Výkonný výbor dnes také schválil nový termín valné hromady ČMFS, která byla kvůli nutnému dopracování nových stanov přesunuta z února a uskuteční se až 26. června. Ligové shromáždění dostalo za úkol připravit návrh úpravy stanov, který by měl vést k samostatnosti nejvyšší soutěže.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.