ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Britská média výkon Liverpoolu moc nenadchl

Velikost textu:

Londýn - Gól vstřelený těsně před koncem zápasu se Spartou přinesl fotbalistům Liverpoolu vytoužený postup do dalšího kola Evropské ligy, ale výkon "Reds" opět nepřesvědčil. Shodují se na tom britská média. Zdůrazňují houževnatou hru Sparty, která podle nich ale nedosahuje úrovně špičkových evropských mužstev. "Liverpoolští na Anfieldu porazili houževnatou Spartu v těžké bitvě. Poté, co ve druhé půli promarnili několik slibných šancí, nakonec dal rozhodující gól v 86. minutě Dirk Kuijt," uvedla stanice BBC. "Myslím, že nám to opravdu ztížili," uvedl trenér Kenny Dalglish.

Radost hráčů Liverpoolu
Radost hráčů Liverpoolu
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Liverpoolu zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Liverpool - Sparta zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kuijtova hlavička přinesla výsledek, který si Dalglish a většina diváků na stadionu přála, ale výkon opět zůstal za očekáváním, napsal Daily Mail. "Čeští soupeři pojedou domů s pocitem, že promarnili ohromnou příležitost." Sparta vyčkávala, byla houževnatá a organizovaná a odrážela tlak Liverpoolu, který se ve druhé půli stupňoval, uvedl list. "Lepší tým než Sparta by využil příležitosti a Liverpool dorazil, ale na hřišti přesto přetrvával dojem, že domácí tým přes nevýrazný výkon bude mít navrch."

Dalglishovi záleželo jen na vítězství a na postupu mezi posledních 16 v Evropské lize, poznamenal The Daily Telegraph. "Sparta měla šance, i když neměla takovou sebedůvěru jako její skvělí fandové. Druhá půle byla lepší, obrana Sparty se mírně rozpadala a Liverpool této nejistoty čtyři minuty před koncem využil."

"Za každý Olympiakos, Saint-Etienne a Barcelonu jsou zápasy jako ten čtvrteční, kdy se Liverpool musí probít k výsledku přes houževnaté soupeře, kteří nahrazují nedostatek kouzla a půvabu kolektivním odhodláním," uvedly The Times. "OK, Liverpool si po dvou zápasech nakonec zasloužil postoupit. Ale nezapomínejme, že Liverpool nehrál s žádnými giganty, jako je Real Madrid, Barcelona a podobně. Mluvíme tu o Spartě Praha, která ve skupině dostala 12 gólů, tedy víc než kterýkoli tým, který postoupil," napsal deník The Sun.Gól mohl kdykoli zmařit šance Liverpoolu na postup, ale Sparta Praha nebyla dost dobrá, aby skórovala, píše The Independent. "Liverpool bez Luise Suáreze a Andyho Carrolla neměl dostatečně kvalitního středního útočníka, který by vedl útok. Výsledkem byl svého druhu pat." "Bez Stevena Gerrarda, Luise Suáreze a Andyho Carrolla předvedl Liverpool proti Spartě další nepřesvědčivý výkon, který bez těchto hráčů postrádal vynalézavost, inspiraci a kvalitu," uvedl The Guardian.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.