ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Lavička zůstane i po zpackané sezoně koučem Sydney

Velikost textu:

Sydney - Trenér Vítězslav Lavička povede dál fotbalisty Sydney. Vedení australského klubu oznámilo, že s českým koučem prodloužilo smlouvu i na příští ročník. Lavička má za sebou dvě zcela odlišné sezony. V té první získal s týmem v australské lize mistrovský titul. Letos se však jeho svěřencům vůbec nedařilo a obsadili až deváté místo v jedenáctičlenné tabulce. O Lavičkově budoucnosti se původně mělo rozhodnout až po vystoupení Sydney v asijské Lize mistrů, do níž vstoupí ve středu zápasem proti korejskému mužstvu Suwon Bluewings, ale nakonec rozhodnutí padlo dříve.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
Otevřít galerii
 • Vítězslav Lavička autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/380/37951.jpg?1219816965
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24/ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2345/234478.jpg?1298468112

"Už jsem to říkal mnohokrát. Miluju tenhle klub, užívám si tu práci. Mé rodině se v Sydney moc líbí, takže jsem tu spokojený," uvedl Lavička. "V první sezoně jsme byli velmi úspěšní, ta druhá byla hodně obtížná, zvlášť na začátku, ale dál jsme tvrdě pracovali a v letošním roce už to bylo dobré," dodal nejdéle sloužící kouč v historii klubu.

"V pauze zapracujeme na posílení kádru o kvalitní hráče, abychom mohli fotbalem bavit fanoušky i celé město," řekl bývalý trenér Sparty a Liberce. K dispozici bude mít znovu slovenského záložníka Karola Kisela, jenž se do Sydney vrátí poté, co dohraje tuto sezonu v pražské Slavii.

Sydney: Setrvání Lavičky je výbornou zprávou

S Lavičkou budou spolupracovat dva noví asistenti. Českého trenéra Michala Zacha a Tonyho Popovice nahradí australský internacionál Steve Corica a Angličan Ian Crook.

Sydney doplatilo v uplynulém ročníku na špatný vstup do soutěže, v níž nedokázalo vyhrát ani jeden z úvodních deseti zápasů. "I když za sebou máme těžkou sezonu, jsme připraveni posílit mužstvo a stavět na úspěchu, který jsme měli v první sezoně pod Vítězslavem. Máme velkou radost, že jsme se s ním dohodli i na příští sezonu. Máme k němu naprostý respekt jako k trenérovi i člověku," uvedl viceprezident Scott Barlow. "Pro klub je to výborná zpráva, máme jasno o budoucnosti," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.