ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Chovanec: V prodloužení by naše šance vzrostly

Velikost textu:

Liverpool - Šance fotbalistů Sparty na postup by podle trenéra Jozefa Chovance vzrostly, pokud by odvetný zápas v Liverpoolu dospěl do prodloužení. Český mistr v Evropské lize končí, ale Chovanec věří, že dnešní duel hráče znovu povzbudí k další práci, aby jejich výkony v průběhu jara dále rostly. Mužstvo je prý na dobré cestě. "Snažili jsme se maximálně předvést i zde kvalitní fotbal ve skvělém prostředí, které vytvořili i naši skvělí diváci. I kvůli nim nás mrzí, že jsme inkasovali těsně před koncem po nepokrytém rohu," řekl Chovanec.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec
Otevřít galerii
 • Jozef Chovanec autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2334/233333.jpg?1298026848
 • Radost hráčů Liverpoolu zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2350/234989.jpg?1298580154

"V druhém poločase jsme měli dokonce více šancí než soupeř, proto jsme posilovali ofenzivu, ale o to více to mrzí," uvedl Chovanec, podle kterého Liverpoolu docházely síly a po vynucených změnách trochu ztrácel půdu pod nohama.

Se slovy liverpoolského trenéra Kennyho Dalglishe, že anglický tým postoupil zaslouženě, Chovanec nepolemizoval. "Když postoupili, tak je to asi pravda. My ale máme radost, že jsme na dobré cestě a máme na co navazovat. Nemůžeme však z dobrých výkonů žít celé jaro, vzpomínky by byly málo. Zážitek máme za sebou se ctí, teď upínáme zrak na ligu," dodal sparťanský kouč.

Dalglishe po vítězném gólu vystřelil radostně z lavičky a úsměvy rozdával i po utkání. "Byl to těžký zápas, přesně jak jsme očekávali. Pomohla nám trpělivost naše i našich fanoušků. Kluci byli nadšení, že bylo vyprodáno," liboval si. Jeho svěřenec Jamie Carragher odehrál 137. zápas v evropských pohárech, čímž o jedno utkání překonal britský rekord, o který se dosud dělil s Ryanem Giggsem z Manchesteru United.Sparta byla podle Dalglishe velmi silným protivníkem. "Měli jednu velkou šanci po hlavičce, musíme její hru ocenit, ale my byli šťastnější," řekl kouč, který hned ve své trenérské premiéře v Evropě uspěl.

Kenny Dalglish
Kenny Dalglish
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.