ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Odvoláním Sparty se bude komise zabývat až v březnu

Velikost textu:

Praha - Odvolací a revizní komise ČMFS nebude kvůli odvolání Sparty proti trestům v aféře kolem omluvenek Václava Kadlece a Tomáše Pekharta z reprezentační jednadvacítky svolávat mimořádné zasedání. Případem se bude zabývat až 16. března, což znamená, že oba fotbalisté si mezitím odpykají dvouzápasové tresty. Vedení Sparty považuje takové rozhodnutí ORK za mimořádně nešťastné.

Fotbalisté Sparty
Fotbalisté Sparty
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Sparty autor: František Vlček, zdroj: ISIFA/Lidové noviny https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1003/100286.jpg?1248338642

"Jsem mimo republiku, mimořádná ORK se nekoná," uvedla podle webu iHned.cz předsedkyně komise Markéta Haindlová. "Jde o kolektivní rozhodnutí členů odvolací a revizní komise," citoval sekretáře ORK Davida Kohouta server iDnes.cz. "Důvody, proč se komise nemůže sejít dřív než v naplánovaném březnovém termínu, neznám. Členové komise si to vytelefonovali jen mezi sebou. Ale předpokládám, že zdůvodnění později přijde," dodal.

Sparta označila rozhodnutí ORK projednat její odvolání až v polovině března za mimořádně nešťastné. "Je nestandardní, aby byl trest vynesený disciplinární komisí ČMFS uplatňován v době, kdy Sparta čeká na výrok odvolacího orgánu. Sankce jsou v tomto případě uplatňovány dříve, než dojde ke konečnému verdiktu," uvedl klub v prohlášení.

Zatímco disciplinární komise ČMFS se kvůli sparťanské aféře sešla v mimořádném termínu, ORK bude případ řešit až na řádném zasedání. Zabývat se bude už jen odvoláním Sparty proti pokutě 750 tisíc korun a desetitýdennímu zákazu působení na lavičce pro generálního sportovního manažera Jozefa Chovance.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.