ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Ceesay mohl skončit ve Spartě, nakonec dal přednost Žilině

Velikost textu:

Žilina - Útočník Momodou Ceesay ze Žiliny, jenž se podílel na vyřazení Sparty ze 4. předkola Ligy mistrů, se mohl usídlit právě na Letné. Nakonec však podle svých slov zvolil Žilinu. "Dal jsem přednost osobnímu štěstí," řekl. "Není tajemstvím, že o tomto hráči vedeme jednání," uvedl ještě nedávno generální sportovní manažer klubu Jozef Chovanec. Nabídka však gambijského fotbalistu neuchvátila.

Momodou Ceesay
Momodou Ceesay
Otevřít galerii
 • Momodou Ceesay autor: Jaroslav Podhorský, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191048.jpg?1283337515

"Sparta o mě měla zájem. Navíc česká liga je kvalitativně na vyšší úrovni než slovenská," říká s tím, že však upřednostnil osobní štěstí před lepšími podmínkami. "Jak je člověk spokojený, lépe se mu pracuje," dodává.

Hlavním důvodem je, že Ceesay našel na Slovensku podle svých slov štěstí jak v profesním, tak soukromém životě. V Žilině proto prodloužil svůj stávající kontrakt. "Je to dobrý klub, líbí se mi atmosféra v našem týmu i město," vysvětluje dvoumetrový útočník, jenž je od loňska také repezentantem Gambie, kde se ve třech zápasech blýskl dvěma góly.

Sparta ale nakonec přece jen posílila. Na hostování do ní přišel Tomáš Pekhart, na Letnou zamířili také Martin Abena, Andrej Kerič či Ondřej Švejdík. Kádr doplnil i Tomáš Zápotočný.

Žilina - Sparta
Žilina - Sparta
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.