ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sparta chce řešit Šmicrovy výroky před disciplinárkou

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2011 19:13

Praha - Sparta vyzvala disciplinární komisi, aby zahájila řízení s reprezentačním manažerem Vladimírem Šmicrem. Ten měl údajně poškodit jméno pražského klubu tím, jak se v médiích vyjádřil o kauze hráčů Sparty, kteří v cizích dresech nastoupili k přípravě s Petrohradem, ačkoliv předtím se ze zdravotních důvodů omluvili z reprezentace. Šmicer ve svém vyjádření konstatoval, že Sparta by měla nést za své jednání následky. Václav Kadlec s Tomášem Pekhartem by podle něj měli dostat zákaz startu za to, že místo reprezentace nastoupili za klub. Šmicer s vyjádřením Sparty nesouhlasí a na jeho stranu se postavil i svaz.

Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
Otevřít galerii
 • Vladimír Šmicer autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1233/123289.jpg?1258029072
 • AC Sparta Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191048.jpg?1283337515

"Svými vyjádřeními manažer reprezentačního celku, jako představitel ČMFS, poškodil především dobré jméno našeho klubu u partnerů, fanoušků a veřejnosti," uvedla Sparta v tiskovém prohlášení. "Jako více než problematické se zejména jeví, že tak učinil bez toho, že by měl k situaci důležité informace či důkazy. Šmicer je navíc laikem v oblasti aplikace disciplinárního řádu i dalších předpisů ČMFS," konstatuje Sparta.

Výroky Šmicra o Spartě:

"Já si myslím, že takovéhle vysvětlení a výmluvy nejsou hodny velkého klubu, jako je Sparta. Zdá se mi to naivní, spíš by se měli přiznat."

"Kdybych to mohl ovlivnit ze své pozice, určitě bych zastavil činnost hráčům. Pro klub je to největší trest, když nebudou moci hrát."

přehrát video
Sparta proti Šmicrovi

Krok Sparty, jejíž případem se disciplinární komise bude také zabývat, Šmicra překvapil. "Nečekal jsem to, ale před disciplinární komisi přijdu rád a nemám s tím problém. Vůbec to nebyl útok na Spartu jako takovou, jen jsem kritizoval princip jejího jednání. Úplně stejně bych se vyjádřil ke každému jinému klubu, ať by šlo o Slavii, nebo Liberec. Rozhodně to není tak, že bych se do Sparty navážel proto, že jsem dříve hrál za Slavii," řekl Šmicer.

Podle Sparty Šmicer předjímá výrok disciplinární komise, na což nemá z titulu své funkce právo. "Šmicer svými výroky ve sdělovacích prostředcích, kde bez příslušných kompetencí a znalostí navrhoval způsob potrestání AC Sparta Praha, bezprecedentně překročil rámec svých pravomocí. Vytvořil tím mediální tlak za účelem ovlivnění rozhodování disciplinární komise, což mu absolutně nepřísluší," uvedla Sparta. Šmicer s tímto pohledem zásadně nesouhlasí. "Disciplinární komisi jsem rozhodně k ničemu nenabádal. Mluvil jsem jen za sebe s tím, že verdikt je pouze na členech komise. Nešlo o žádné ovlivnění," řekl.

Jaroslav Kolář:

"V rámci svých pravomocí se (Šmicer) vyjádřil k problematice, která se týká jeho funkce, hovořil ve smyslu zmíněných předpisů, které jsou všeobecně známé. Každý ví, co z nich vyplývá, takže nemohl vytvářet nějaký tlak, který by předjímal trest. Jen pojmenoval to, co v předpisech je."

Za Šmicra se postavilo svazové vedení, podle něhož manažer jméno letenského klubu rozhodně nepoškodil. "Je nutno brát v úvahu, že Šmicer je manažerem reprezentace, a z toho vyplývá jeho povinnost dohlížet na to, aby nebyly porušovány Předpisy o statutu a přestupech hráčů, konkrétně Příloha 1, článek 5. V něm se pojednává o uvolňování hráčů za účelem reprezentace," uvedl v prohlášení mluvčí svazu Jaroslav Kolář. Šmicer se podle svazu vyjádřil zcela ve smyslu těchto předpisů.

Sparťané nasadili do úterního přípravného utkání se Zenitem Petrohrad na turnaji ve Španělsku Kadlece, Pekharta a Manuela Pamiče, přestože všichni byli oficiálně ve stavu nemocných. Klub je omluvil z reprezentačních srazů české jednadvacítky, respektive chorvatského A-týmu. Když případ vyplul na povrch, vedení Sparty potrestalo pokutou generálního sportovního manažera Jozefa Chovance, který hráče nasadil, aniž to s někým konzultoval. Vedení klubu se pak omluvilo ČMFS a chorvatskému svazu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.