ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hustá mlha v Chorvatsku komplikovala reprezentační trénink

Velikost textu:

Pula (Chorvatsko) - Dnešní trénink české fotbalové reprezentace v chorvatské Pule zkomplikovala hustá mlha, v níž bylo vidět jen na několik metrů. Kdyby stejné podmínky vládly i ve středu, mohlo by být ohroženo přípravné utkání mezi domácím výběrem a českým týmem. Pořadatelé si ale takový scénář nepřipouštějí. I kdyby prý v krajní variantě museli posunout začátek utkání, který je stanoven na 17:45.

Petr Čech na tréninku
Petr Čech na tréninku
Otevřít galerii
 • Petr Čech na tréninku zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink fotbalové reprezentace probíhal v mlze autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pro české fotbalisty to byl malý šok, když vstoupili na trávník stadionu Alda Drosiny a téměř nedohlédli na střed hřiště. "Z Anglie jsem na mlhu zvyklý, ale tohle mě zaskočilo. Když jsme po poledni přiletěli, svítilo sluníčko a všechno vypadalo pěkně. Ale teď to pěkně nevypadá," uvedl před tréninkem kapitán národního týmu Tomáš Rosický.

Během předzápasové přípravy nešlo dohlédnout z hlavní tribuny na protější ochozy. Fotbalisté se při rozklusání z bílého "mléka" vždy při návratu k ochozům zjevovali jako přízrak. Přítomný kameraman ČT Pavel Křížek mladší v hledáčku neviděl ani na středový kruh.

"Ale když si vzpomeneme na zápas na Faerských ostrovech v roce 1998, tak tady je vidět ještě krásně a vládnou ideální podmínky," připomněl technický vedoucí české reprezentace Jaroslav Dudl utkání evropské kvalifikace na hřišti outsidera, kde český tým v husté mlze zvítězil těsně 1:0 brankou Vladimíra Šmicra. "Domácí vůbec nemluví o tom, že by se nemuselo hrát," dodal Dudl. "Kdyby mlha byla zase, ohrožen by byl asi jen plánovaný seskok dvou parašutistů s vlajkami obou zemí před utkáním," žertoval.

I místní však byli zaskočeni vrtochy počasí, protože přes den v přístavním městě Istrijského poloostrova z modré oblohy zářilo slunce. "Taková mlha je tady tak jednou měsíčně," rozhlížel se mezi tribunami jeden z pořadatelů. "Ve středu to může být úplně jiné," reagoval Dudl. Chorvaté nemíní dopustit žádné komplikace. První zápas reprezentace na nově otevřeném stadionu v Pule je pro ně velkou událostí. Desetitisícový stánek je beznadějně vyprodán, dorazit má i premiérka Jadranka Kosorová.

Pokud by se mlha nad stadionem držela i v době utkání, přichází v úvahu pozdější výkop. Takové variantě by nahrával poměrně brzký začátek v 17:45. "Chvíli by se mohlo čekat, až dvě hodiny. Navíc jde o přípravný duel, takže manévrovací prostor je větší a předpisy měkčí než při mistrovském zápase," uvedl Dudl.

Trénink fotbalové reprezentace probíhal v mlze
Trénink fotbalové reprezentace probíhal v mlze
Více fotek
 • Trénink fotbalové reprezentace probíhal v mlze zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2309/230823.jpg
 • Zamlžený trénink fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2309/230821.jpg
 • Zamlžený trénink fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2309/230818.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.