ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hubníkové věří, že se v národním týmu společně udrží

Velikost textu:

Praha - Poprvé po téměř devíti letech může dres české fotbalové reprezentace obléknout v jednom utkání bratrské duo. Na Lukáše a Tomáše Doškovy chtějí navázat Roman a Michal Hubníkovi, kteří jsou v nominaci na středeční přípravné utkání s Chorvatskem. Zároveň věří, že dvojčata Doškovy překonají a odehrají spolu více než 15 minut. Doškové si spolu zahráli čtvrthodinu 18. května 2002 proti Itálii, teď přicházejí na řadu Hubníkové.

Roman a Michal Hubníkové
Roman a Michal Hubníkové
Otevřít galerii
 • Roman a Michal Hubníkové autor: Roman Voundrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sraz fotbalové reprezentace autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"O tom, že budu s bráchou v nároďáku, jsem nikdy ani nesnil. Teď ale doufám, že si spolu zahrajeme. Sice to není úplně rarita, ale tak často se nestává, aby bráchové byli společně v národním týmu," řekl na srazu reprezentace mladší z bratrů Roman. "Budu rád za každou minutu, kterou spolu odehrajeme. Určitě bychom tu ale chtěli být déle než Doškové," dodal o rok starší Michal Hubník, útočník Olomouce.

Pokud jim dá trenér Michal Bílek šanci nastoupit v Chorvatsku společně, půjde o jejich první zápas ve společném dresu od 3. prosince 2007, kdy nastoupili za Olomouc v utkání s Mladou Boleslaví. "Už si ani nepamatuju, kdy jsme spolu hráli naposledy," přiznal Roman Hubník. Později však správně tipnul, že to bylo proti Boleslavi. "Ale už jsem spolu hráli i v reprezentaci. Na mistrovství světa dvacítek v Dubaji," dodal Michal Hubník. Tehdy byli jejich spoluhráči další současní reprezentanti Tomáš Sivok, Roman Bednář, David Limberský či Milan Petržela.

přehrát video
Bratři Hubníkové se sešli v reprezentaci

Nastoupit spolu měli i za reprezentaci do 21 let před sedmi lety proti Bulharsku, tehdy však Roman nakonec kvůli zranění hrát nemohl. V dospělé reprezentaci se sejdou poprvé. Na minulý sraz před přípravným duelem s Dánskem Roman nemohl kvůli klubovým povinnostem přijet, a tak si Michal odbyl premiéru bez bratrské podpory. "Teď už ale spolu budeme na jednom pokoji. Hned jsem bráchovi volal, jestli má nějakého stálého spolubydlícího a domluvili jsme se, že budeme spolu. Přeci jen žijeme každý jinde, a tak se nyní užijeme i jinak než jen přes telefon," uvedl Michal Hubník.

Nechybělo mnoho a na reprezentačním srazu byl jen stoper Herthy Berlín Roman. Jeho bratr Michal dlouho fotbal upozaďoval a připravoval se na dráhu vojáka z povolání. "Dlouho jsem dával přednost škole. Až v sedmnácti jsem přestoupil do Olomouce a začal se fotbalu věnovat profesionálně. Asi rozhodlo i to, že tehdy už v Olomouci byl brácha. Teď nelituju, že jsem vojenskou školu nedodělal," uvedl nejlepší střelec dosavadního průběhu první ligy.

Oba bratři by se brzy mohli potkávat i v německé lize. Michal by třeba mohl následovat bratra do Herthy Berlín. "Nemusel jsem na bráchu upozorňovat, v Hertě o něm vědí, stejně jako v celém Německu. Uvidíme, jak to bude. Ale jestli se mu bude dál takhle dařit, tak v létě může klidně jít do bundesligy," prorokoval Roman Hubník.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.