ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Chelsea získá Torrese za 1,4 miliardy

Velikost textu:

Londýn - Vedení fotbalové Chelsea se domluvilo s Liverpoolem na přestupní částce za španělského útočníka Fernanda Torrese. Podle britských médií se jedná o 50 milionů liber (asi 1,4 miliardy korun), což by bylo rekordní odstupné mezi anglickými kluby. Chelsea se o hráče ucházela již několikrát, ovšem vždy neúspěšně. V této sezoně se však Liverpoolu i Torresovi příliš nedaří, a tak mistr světa a Evropy požádal o svolení k přestupu.

Fernando Torres v hlavičkovém souboji
Fernando Torres v hlavičkovém souboji
Otevřít galerii
 • Fernando Torres v hlavičkovém souboji zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fernando Torres autor: Armando Franca, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Poté, co se dnes Liverpool dohodl s Newcastlem na příchodu Andyho Carrolla, přijal nabídku Chelsea. Šestadvacetiletý španělský hráč tak nebude hrozbou pro branku pražské Sparty v úvodu vyřazovací části Evropské ligy.

Torres přišel do Anglie v roce 2007 z Atlétika Madrid údajně za 20 milionů liber, což bylo nejvyšší odstupné v historii klubu. Během čtyř neúplných sezon odehrál 142 soutěžních zápasů a vstřelil 81 branek. Na kontě má i 81 startů za španělskou reprezentaci, za kterou dal 26 gólů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.