ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Sigma Olomouc vyhrála Tipsport ligu, porazila Zlaté Moravce

Velikost textu:
aktualizováno 30. 1. 2011 16:39

Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli 14. ročník zimní Tipsport ligy. Hanáci ve finále v Edenu porazili šestý celek slovenské ligy Zlaté Moravce po brankách Hály, Schulmeistra a Doležala 3:1 a vylepšili druhé místo z loňského roku. Za výhru v turnaji získali odměnu ve výši 300 tisíc korun, soupeř obdržel polovinu částky. Olomoucký kouč Zdeněk Psotka nasadil stejně jako v sobotním semifinále hlavně mladé hráče, ale na výkonu Sigmy to znovu nebylo nijak patrné.

Radost olomouckých fotbalistů
Radost olomouckých fotbalistů
Otevřít galerii
 • Radost olomouckých fotbalistů autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2285/228449.jpg?1296405845
 • SK Sigma Olomouc autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191040.jpg?1283337218

Hanáci od úvodu dělali soupeři svým typickým běhavým kombinačním fotbalem obrovské problémy a za úvodní poločas si vytvořili nejméně čtyři velké šance. Ujala se až ta ze závěru první půle, kdy Hála hlavou doklepl míč do prázdné branky po Doležalově pokusu do břevna.

Po pauze Sigma pokračovala v nátlakové hře a během dvou minut definitivně rozhodla. Agilní Doležal nejprve připravil gól pro Schulmeistra a pak sám přidal z náběhu třetí gól. Hanáci tak vylepšili umístění z loňského ročníku, ve kterém obsadili po finálové porážce s dalším slovenským celkem Žilinou druhé místo. Nic na tom nezměnila ani Nátherova korigující trefa z penalty.

přehrát video
Vítězem Tipsport ligy je Sigma Olomouc

Zdeněk Psotka:

"V prvním poločase jsme byli velmi dobře organizovaní v defenzivě, chodili jsme do brejků a měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Ve druhé půli přidaly Zlaté Moravce na důrazu a utkání bylo více než vyrovnané. Jsem rád, že se nikdo vážně nezranil a zvládli jsme to vítězně."

Kouč Psotka by přivítal, kdyby české týmy hrály proti slovenským častěji. "Hodně se teď probírala společná liga. Nemyslím si, že by to musela být úplně federální liga, ale zpestření pomocí nějakého poháru nebo turnaje by nebylo na škodu," navrhl Psotka. "Když přijede jakékoliv slovenské mužstvo k nám, chce se předvést. Pořád se předestírá, že český fotbal je lepší, tak nám vždy chtějí dokázat, že to není pravda," našel Psotka možný důvod, proč se v Tipsport lize stále více daří slovenským týmům.

I jeho protějšek Juraj Jarábek by případnou společnou soutěž kvitoval. "Všichni vzpomínáme na ty československé federální časy. Ta návštěvnost u nás na Slovensku by byla daleko větší, ale bohužel zatím nesplňujeme infrastrukturu, stadiony. Je to hudba budoucnosti, ale já jsem pro, určitě by to bylo přínosem," řekl Jarábek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.