ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Wilfried odchází ze Sparty do Arnhemu

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Bony Wilfried odchází ze Sparty Praha do Vitesse Arnhem. Nizozemský klub splnil podmínku vysokého odstupného, které český mistr za hráče z Pobřeží slonoviny požadoval a došlo k dohodě o přestupu. Částka zveřejněna nebyla, ale odhaduje se, že Letenští vyinkasují sumu blížící se 100 milionům korun. K dotažení přestupu zbývá, aby Wilfried prošel pondělní zdravotní prohlídkou. "Bony odlétá do Nizozemska, kde pro něj mají připravenou smlouvu na tři a půl roku," uvedl sparťanský personální ředitel Jakub Otava.

Bony Wilfried
Bony Wilfried
Otevřít galerii
 • Bony Wilfried autor: Krumphanzl Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bony Wilfried (vpravo) a Kweuke Leonard ze Sparty autor: Šulová Kateřina, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Spekuluje se, že vedle požadované sumy za přestup se může Sparta podílet i na případném dalším Wilfriedově transferu. Sparta nastavila na začátku zimy vysoké odstupné v domnění, že Wilfrieda na Letné udrží. Už za přestup Juraje Kucky totiž vyinkasovala podle odhadů 88 milionů korun a přes 93 milionů korun činí její dosavadní zisk z Evropské ligy. Nakonec ale ze svého pohárového úspěchu vytěžila další vysoký příjem, v tomto případě za svého nejlepšího střelce, který během podzimu nastřílel deset ligových gólů a dalších pět branek, přidal na evropské scéně. Zvlášť po příchodu Kamerunce Leonarda Kweukeho vytvořili velmi silný tandem.

Zimní přestávka tak sparťanskou ofenzivu nejspíš částečně otupí, i když na Letné mají i tak stále dostatek kvalitních útočníků - vedle Kweukeho je to i český reprezentant Václav Kadlec a v sobotu se podařilo dotáhnout i přestup Chorvata Andreje Keriče. K dispozici je také Lukáš Třešňák.

přehrát video
Spartu opouští Bony Wilfried

Wilfried byl miláčkem fanoušků

Sparťané si prodejem Bonyho Wilfrieda u svých příznivců příliš nepolepšili. Africký hráč se totiž brzy po svém příchodu do týmu stal miláčkem letenských fanoušků. Pomohlo mu k tomu nejen to, že se naučil celkem obstojně česky, ale především velká gólová potence. Za 59 zápasů v nejvyšší české soutěži stačil vstřelit celkem 22 branek. Na podzim byl jeden čas dokonce nejlepším střelcem Evropské ligy.

Kvůli hráčským kvalitám sparťanského forvarda, který se do týmu dostal z druholigové rezervy, se mluvilo o tom, že by mohl pomoci české reprezentaci, ale nakonec se dostal do té z Pobřeží slonoviny. V jejím dresu odehrál dvě utkání.

Bony Wilfired
Bony Wilfired
Více fotek
 • Bony Wilfired zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1061/106047.jpg
 • Míčová ekvilibristika v podání Bonyho Wilfrieda autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2179/217838.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.