ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Španělé potvrdili, že s Čechy budou hrát v Granadě

Velikost textu:

Praha - Španělský fotbalový svaz oficiálně potvrdil, že kvalifikační zápas proti Česku se bude hrát 25. března v Granadě na jihu země v Andalusii. Zprávu o sehrání zápasu v Granadě přinesla v úterý španělská média, ale tamní fotbalový svaz to oficiálně nepotvrdil. Jeho vyjádření neměl ČMFS ani UEFA, přestože právě v úterý vypršel termín, dokdy měli Španělé dějiště utkání určit. To však učinili až dnes.

Radost hráčů Španělska
Radost hráčů Španělska
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Španělska zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink českých fotbalistů autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1164/116366.jpg?1255024467

Hrát se bude v aréně Estadio de Los Cármenes, která byla slavnostně otevřena 19. května 1995 zápasem Real Madrid - Bayer Leverkusen (1:0), v současnosti v ní hraje druholigový klub Granada CF. Španělská reprezentace hostila v Granadě Kypr (6:0), Rusko (1:0) a naposledy v listopadu 2002 Bulharsko (1:0).

V polovině března 1996 tam odehrála první utkání baráže o postup na ME česká jednadvacítka. Prohrála 1:2, přičemž autorem jediné branky hostů byl dnešní manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

"Stadion má kapacitu 16 200 míst, což nám dělá starosti při pomyšlení na naše fanoušky. Z reglementu vyplývá, že hosté mají nárok na pět procent kapacity stadionu. Samozřejmě že uděláme vše pro to, abychom dostali k dispozici vstupenek co nejvíce," uvedl generální sekretář ČMFS Rudolf Řepka. Osm set vstupenek podle něho český zájem neuspokojí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.