ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Plzeňskou Viktorku zřejmě čeká rekonstrukce stadionu

Velikost textu:

Plzeň - Plzeň se chce pustit do nákladné rekonstrukce fotbalového stadionu. Stát má minimálně 360 milionů, město si proto bude muset zřejmě půjčit. Rekonstrukce má podporu napříč politickými stranami. Část lidí ale s drahou investicí do sportu nesouhlasí a přála by si utratit peníze za důležitější věci.

Stadion ve Štruncových sadech
Stadion ve Štruncových sadech
Otevřít galerii
 • Stadion ve Štruncových sadech autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči Plzně zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Plzeňské Viktorce se v lize daří, ale nemá pořádný stadion. Ten současný nevyhovuje normám a nesmí se na něm hrát například zápasy UEFA. "Současný stav ochozů ve Štruncových sadech je v havarijním stavu," vysvětluje technický manažer klubu Zdeněk Bečka.

Fanoušci dokonce před časem demonstrovali před radnicí za důstojnější stadion, sepisovali navíc petici. Radní hlas lidu vyslyšeli a našli prvních dvě stě milionů na rekonstrukci stadionu. "Část peněz půjde z Plzeňské teplárenské, část ze zlepšeného výběru daní a také ze sociálního fondu, který už pozbyl své platnosti," tvrdí náměstek plzeňského primátora Petr Rund. V jednání je i dotace od Evropské investiční banky.

přehrát video
Reportáž Karla Vovseného

Plzeňany drahá rekonstrukce rozděluje. Ta část, kterou fotbal nezajímá, by si přála investovat jinam. Radnice záměr obhajuje s tím, že stadion patří městu a dřív nebo později by se do něj stejně muselo investovat. "Je to hodně peněz, nicméně investice se udělat musí," říká primátor Martin Baxa. Pokud rekonstrukci stadionu schválí zastupitelstvo, stavba začne už v květnu.

Stadion ve Štruncových sadech
Stadion ve Štruncových sadech
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.