ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Platini povede UEFA další čtyři roky

Velikost textu:

Nyon - Bývalý legendární francouzský fotbalista Michel Platini bude v čele UEFA i v následujících čtyřech letech. V úterý totiž vypršel termín přihlášek do prezidentských voleb, které se uskuteční 22. března během kongresu v Paříži, a kromě Platiniho se nikdo jiný nepřihlásil. Pětapadesátiletý Platini tak bude pouze formálně znovuzvolen do funkce. Bývalý kapitán francouzské reprezentace je šéfem UEFA od roku 2007, tehdy v hlasování porazil dosavadního prezidenta Lennarta Johanssona.

Michel Platini
Michel Platini
Otevřít galerii
 • Michel Platini autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • UEFA zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Během své čtyřleté vlády se Platini zasadil o změnu kvalifikace do prestižní Ligy mistrů, aby se jí mohlo účastnit více týmů z menších soutěží. Přispěl také k transformaci Poháru UEFA, ze kterého se stala Evropská liga. Dalšími změnami budou přísná finanční pravidla, která vejdou v platnost za dva roky a mají zamezit klubům v astronomickém utrácení.

Pod Platiniho vedením bylo také mistrovství Evropy rozšířeno z 16 účastníků na 24. Prvním turnajem s vyšším počtem reprezentací bude šampionát, který bude v roce 2016 hostit Francie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.