ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Fotbalová elita zahájila pražské zasedání

Velikost textu:
aktualizováno 9. 12. 2010 20:40

Praha - Poslední letošní zasedání nejvyšších funkcionářů evropského fotbalu bylo zahájeno odpoledne v pražském hotelu Marriott. Hlavním tématem dvoudenního jednání, kterému předsedá šéf UEFA Michel Platini, je příprava mistrovství Evropy v roce 2012 a kongresu unie, který se uskuteční v březnu příštího roku v Paříži. Tam se budou volit i dva noví členové výkonného výboru a jedním z adeptů je také předseda ČMSF Ivan Hašek, který si tak může svoji případnou novou roli v Praze vyzkoušet nanečisto. Jako šéf hostitelského svazu se osobně schůzky účastní po boku generálního sekretáře svazu Rudolfa Řepky.

Prezident UEFA Michel Platini
Prezident UEFA Michel Platini
Otevřít galerii
 • Prezident UEFA Michel Platini autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • UEFA zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O konkrétních bodech programu budou zástupci evropského fotbalu informovat až v pátek odpoledne na tiskové konferenci, která bude předcházet slavnostnímu zakončení roku v Lobkovickém paláci. První možnost okusit lákadla české metropole ale měli funkcionáři už ve čtvrtek večer, kdy vyrazili povečeřet na pozvání českého svazu do restaurace U Fleků. Vedle předních činovníků UEFA a jejich doprovodu nechyběli ani svazoví místopředsedové Jindřich Rajchl a Dalibor Kučera.

Češi lobbují za organizaci ME jednadvacítek

přehrát video
Představitelé UEFA zasedají v Praze

Očekávalo se, že neformálního večera využije česká strana k lobbování za pořadatelství ME jednadvacítek v roce 2013. Šéf české kandidatury Petr Fousek byl přítomen stejně jako hlavní ambasador Pavel Nedvěd. "Kdy se podaří dostat dva držitele Zlatého míče a někdejší hráče Juventusu do jedné hospody?" poznamenal Fousek na adresu Nedvěda a Platiniho, kteří mají v držení trofej pro nejlepší hráče Evropy.

Česká republika však mnoho šancí nemá. Proti ní totiž stojí silná kandidatura Anglie, která neuspěla ve volbě MS 2018.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.