ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Stávkující skotské rozhodčí zastoupí arbitři z jihu Evropy

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2010 17:52

Londýn - Skotskému fotbalovému svazu se nepodařilo zažehnat stávku tamních rozhodčích, kteří budou bojkotovat víkendové zápasy prvních čtyř ligových soutěží. Všechny zápasy nejvyšší soutěže však proběhnou podle stávajícího programu, jen je budou rozhodovat arbitři a jejich asistenti z Lucemburska, Izraele, Portugalska a Malty. Původně měli pomoci svazu i rozhodčí z Polska, ti ale po jednáních uvnitř své komise nakonec cestu na Britské ostrovy odřekli.

Fotbalový rozhodčí
Fotbalový rozhodčí
Otevřít galerii
 • Fotbalový rozhodčí zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/282/28144.jpg?1214225560
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

Fotbaloví funkcionáři se dotazovali na pomoc i svých kolegů na Českomoravském fotbalovém svazu, ten však takto narychlo nemohl vyjít vstříc, jelikož rozhodnout musí až výkonný výbor, který zasedá v úterý.

Skotští sudí vyhlásili minimálně na tento víkend stávku, která zasáhne čtyři nejvyšší soutěže v zemi. "Je to velmi smutný den pro skotský fotbal. Cesta k řešení stížností vede přes dialog a ne odchodem od situace," prohlásil výkonný ředitel svazu Stewart Regan.

Rozhodčí stávkují kvůli vlně kritických hlasů na jejich výkony ze strany klubů. Nejhlasitějším kritikem skotských sudích je velkoklub Celtic Glasgow. Jeho předseda John Reid dokonce minulý týden Dougiemu McDonaldovi doporučil, aby s pískáním skončil, nebo aby byl vyřazen kvůli sporně nařízené penaltě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.