ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hráči Realu se nechali úmyslně vyloučit, UEFA věc prošetří

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová federace UEFA se bude podrobněji zabývat úterním zápasem Ligy mistrů, fotbalisté Realu Madrid Xabi Alonso a Sergio Ramos dostali v průběhu zápasu žlutou kartu a v závěru při vedení Realu 4:0 na hřišti Ajaxu úmyslně zdržovali hru, aby dostali ještě jednu žlutou kartu. Tím sice přijdou o poslední zápas základní skupiny s Auxerre, ale do osmifinále, které už má Real zajištěné, půjdou s čistým štítem. UEFA zatím zkoumá zápis rozhodčího, poté může zahájit disciplinární řízení.

Trenér realu Madrid José Mourinho diriguje hru týmu po vyloučení Xabiho Alonsa (v pozadí) v zápase s Ajaxem
Trenér realu Madrid José Mourinho diriguje hru týmu po vyloučení Xabiho Alonsa (v pozadí) v zápase s Ajaxem
Otevřít galerii
 • Trenér realu Madrid José Mourinho diriguje hru týmu po vyloučení Xabiho Alonsa (v pozadí) v zápase s Ajaxem autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2124/212394.jpg?1290600142
 • Utkání Ajax Amsterodam - Real Madrid autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2124/212395.jpg?1290600215

Chování hráčů může být považováno za nesportovní, tudíž může následovat přísnější než jednozápasový trest. Kouč Realu José Mourinho popřel, že by fotbalisty k tomuto činu nabádal, přestože záběry nizozemské televize ukázaly, jak se u postranní čáry s Alonsem baví.

Ramos si pak dokonce s rozhodčím Craigem Thomsonem podal při odchodu do kabin ruku a vůbec se červené kartě nebránil. "Pokud budeme čestní, je toto jednoznačně nesportovní chování," prohlásil expert nizozemské televize NOS a bývalý brankář Ronald Waterreus.

Mourinho: Hráče trestat nebudu

"Mluvil jsem při utkání s řadou hráčů, nejen s Ramosem a Alonsem. Důležité je, že jsme po skvělé hře zvítězili 4:0, mluvme raději o tom," bránil se nařčení Mourinho, ale zároveň doplnil, že se mu karty docela líbily. "Jsem rád, že hráči na vývoj zápasu a skupiny zareagovali takto chytře. Rozhodně je za to nebudu trestat," dodal.

Španělské kluby jsou mistry této taktiky. Například loni si před slavným duelem Barcelona-Real nechali dát úmyslně čtvrté žluté karty dva zápasy dopředu Piqué z Barcelony a Cristiano Ronaldo hrající za Real.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.