ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Český tým nastoupí proti Dánům s Necidem v útoku

Velikost textu:
aktualizováno 16. 11. 2010 21:14

Aarhus – Do přípravného duelu proti Dánsku s pětičlennou zálohou a jediným hrotovým útočníkem v podobě Tomáše Necida. S takovým plánem přišel trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek. Hodlá tak vyzkoušet nové varianty herního systému a zejména nasadit všechny nominované hráče kromě náhradního brankáře Jana Laštůvky. Do základní jedenáctky postaví od začátku plzeňského Jana Rezka, který by měl nastoupit na kraji zálohy.

Tomáš Necid
Tomáš Necid
Otevřít galerii
 • Tomáš Necid zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Bílek a Tomáš Rosický autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bílek den před zápasem potvrdil, že tentokrát upustí od rozestavení 4-4-2, které národní tým v poslední době praktikoval. "Teď to změníme a budeme hrát na jednoho útočníka. Hráči to mají zažité v klubech, takže to pro ně nebude nic nového," řekl Bílek na tiskové konferenci v Aarhusu. Český útok tak povede vytáhlý útočník CSKA Moskva. V minulých zápasech hrál velmi dobře. Oproti těm zápasům, které jsme odehráli dříve, udělal obrovský pokrok dopředu, hrál týmově, v obrovském pohybu a s chutí. Mimořádně se mu dařilo, proto nastoupí od začátku," prohlásil český trenér.

Bílek zvažuje, zda nepostavit od úvodního hvizdu vedle Rezka také dalšího novice, olomouckého Michala Hubníka. "Mám dvě varianty. Nevylučuji, že zítra nastoupí na delší časový úsek nebo možná i od začátku," naznačil český trenér. Šanci chce dát všem hráčům do pole. "Máme tu některé hráče, kteří toho zatím moc neodehráli. Do hry zasáhnou všichni vyjma Laštůvky, protože mám představu, že Petr Čech odchytá celý zápas," uvedl Bílek.

přehrát video
Fotbalisté se představí v Dánsku

Přestože souboj s Dánskem bude pro Čechy testem před březnovým duelem evropské kvalifikace ve Španělsku, Bílek přikládá výsledku značnou váhu. "Na konci roku je vždy příjemné i pro budoucnost, když ten závěr dopadne dobře. Hrajeme proti soupeři, který má velkou kvalitu. Chceme navázat na ty výkony z posledních dvou kvalifikačních zápasů, utkání zvládnout a pokud možno vyhrát," dodal.

Čeští fotbalisté
Čeští fotbalisté
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.