ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

V posledním utkání roku čeká Bílek zkoušku defenzivy

Velikost textu:

Praha - Poslední zápas letošního roku má před sebou zvedající se česká fotbalová reprezentace. Po dramatických soubojích v úvodu kvalifikace mistrovství Evropy ji dnes čeká přípravný zápas v Dánsku, který uzavře další fázi budování nového týmu pod vedením trenéra Michala Bílka. Kouč předpokládá, že Dánové prověří českou defenzivu více než tři předchozí kvalifikační soupeři. Zápas se hraje na stadionu v Aarhusu, kam se vejde téměř dvacet tisíc diváků, ale vyprodáno zřejmě nebude. I proto, že aréna s atletickou dráhou není mezi fanoušky příliš oblíbená. Rozhodování bylo svěřeno Angličanům, jako hlavní se představí Howard Webb. Přímý přenos utkání vysílá od 20:15 program ČT4 a web SportŽivě.cz.

Petr Čech
Petr Čech
Otevřít galerii
 • Petr Čech autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Bílek a Tomáš Rosický autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2006/200589.jpg?1286486404

Úvod kvalifikace národnímu týmu nevyšel, ale po dvou výhrách se vrátil do postupových bojů a situace kolem něj se uklidnila. Snad i proto neplánuje Bílek další velké pokusy se složením týmu a až na jednoho hráče povolal to nejlepší, co mohl. Chybí mu marodi Baroš se Sivokem, volno s ohledem na náročný klubový program dostal i Roman Hubník. Jinak by měly být k dispozici všechny opory včetně Tomáše Rosického a Petra Čecha. 

Přípravná utkání se silnými evropskými celky nejsou zcela běžná, Bílek proto vítá možnost, aby si jeho svěřenci před téměř tříměsíční reprezentační pauzou oprášili herní návyky. Další zápas je čeká až 9. února v Chorvatsku a pak březnová kvalifikace ve Španělsku.

Bílek se netají tím, že před cestou na zápas s mistry světa chce více prověřit defenzivu. "Všechny tři zápasy v kvalifikaci jsme hráli proti hodně bránícím soupeřům, ale Dánsko je naprosto odlišné. Má zažitý ofenzivní styl, bude to dobrá prověrka naší defenzivy, kde nám navíc bude chybět Roman Hubník. Předpokládám proto, že stoperská dvojice nastoupí ve složení Rajnoch-Suchý," uvedl reprezentační kouč.

Dánové jsou na tom v kvalifikaci ME podobně jako Češi. Po třech zápasech mají na kontě dvě výhry a jednu porážku a rozhodující boje ve skupině s Portugalskem a Norskem je také teprve čekají. Zbytek kvalifikace bude posledním obdobím pod trenérskou taktovkou Mortena Olsena, který minulý týden oznámil, že po kvalifikaci, případně po samotném Euru, působení u mužstva po dvanácti letech ukončí. Již nyní se spekuluje o jeho nástupci, podle bookmakerů je největším favoritem Michael Laudrup.

I proto chtěl Olsen proti Česku nasadit co nejsilnější výběr, ale musel v nominaci improvizovat ještě více než Bílek. Liverpoolský stoper Daniel Agger se omluvil pro zranění už před nominací, z té pak vypadla i největší dánská hvězda současnosti; Rosického spoluhráč z Arsenalu Nicklas Bendtner si v minulém týdnu obnovil zranění.

Předpokládané sestavy

Dánsko: Lindegaard - Thomsen, Kröldrup, Stadsgaard, Mtiliga - Eriksen, Poulsen, Jensen - Rommedahl, Junker, Krohn-Dehli. 

Česko: Čech - Pospěch, Rajnoch, Suchý, M. Kadlec - Rezek, Rosický, Hübschman, Plašil, Pudil - Necid.

Morten Olsen
Morten Olsen
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.