ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Agresivní fanoušky Sparty pacifikovali na Slovácku policisté

Velikost textu:
aktualizováno 14. 11. 2010 19:35

Uherské Hradiště - Policisté museli při sobotním utkání první fotbalové ligy v Uherském Hradišti mezi týmy Slovácka a Sparty Praha zakročit proti agresivním vandalům z řad hostujících příznivců. Sparťané totiž ničili tribunu i sociální zařízení, způsobili tak škodu odhadovanou na 50 000 korun. Ještě před zahájením utkání policie zadržela jednoho z fanoušků hostů, který demoloval zaparkovaná auta. Je podezřelý z výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Kontrola fanoušků Sparty
Kontrola fanoušků Sparty
Otevřít galerii
 • Kontrola fanoušků Sparty autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kontrola fanoušků Sparty autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

K incidentu došlo v přestávce utkání, které nakonec Sparta vyhrála 2:0. "Nestalo se tak na stadionu, ale v diváckém zázemí za tribunou, kam šli fanoušci Sparty uspokojit své potřeby. Začali demolovat část zařízení na tribuně samotné a poté začali ničit vybavení sociálního zařízení pod tribunou. Bezpečnostní agentura se snažila vlnu agrese a vandalství zvládnout, ale v okamžiku, kdy se situace začala zhoršovat, požádala o zásah policisty," popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Proti agresivním sparťanům nastoupilo bezpečnostní agentuře na pomoc pětadvacet policistů z brněnské pořádkové jednotky. V několika málo okamžicích policisté vytlačili fanoušky zpět do jejich vyhrazeného sektoru pro hosty. "Po tomto zákroku se už fotbal mohl dohrát bez jakéhokoliv omezení nebo dalšího vynuceného zásahu policie," uvedl Mergental. Kromě zařízení klubu byla poškozena také dvě osobní auta.Podle policie vandalové při útoku používali pyrotechniku a také ocelové kuličky o průměru tří centimetrů, které dokázali pronést na stadion i přes bezpečnostní prohlídky u vchodu. Zápas se odehrál před vyprodaným hledištěm, když jej sledovalo 8 121 diváků. Mezi nimi bylo podle policie přes 500 fanoušků Sparty. Nasazeno bylo kolem 60 policistů. K žádnému dalšímu incidentu ani vyhrocené situaci již nedošlo ani po utkání. Skupinu sparťanských fanoušků doprovázeli policisté i při jejich cestě ve vlaku.

přehrát video
Reportáž Josefa Kvasničky
Stadion 1. FC Slovácka
Stadion 1. FC Slovácka
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.