ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Srbský fotbalový svaz se proti kontumaci neodvolá

Velikost textu:

Bělehrad - Srbský fotbalový svaz se neodvolá proti kontumační prohře 0:3 s Itálií a dalším postihům, které vynesla UEFA po předčasném ukončení zápasu kvalifikace mistrovství Evropy v Janově. Tamní utkání se 12. října nedohrálo kvůli řádění srbských fanoušků. "Srbský fotbalový svaz se rozhodl přijmout verdikt UEFA. Jeho vedoucí funkcionáři po poradě s právníky dospěli k závěru, že by odvolání nemělo pozitivní efekt," uvedl svaz. Ihned po vynesení verdiktu před dvěma týdny přitom předseda svazu Tomislav Karadžič prohlásil, že se Srbové určitě odvolají a budou požadovat opakování zápasu.

Srbský fotbalový rowdie
Srbský fotbalový rowdie
Otevřít galerii
 • Srbský fotbalový rowdie zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Letící světlice od srbského kotle zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Srbsko musí odehrát příští domácí zápas bez diváků a jeho příznivci mají zakázáno nakupovat lístky na venkovní utkání svého týmu ve zbytku kvalifikace. Srbský svaz musí navíc zaplatit pokutu 120 000 eur (zhruba tři miliony korun) a italská federace 100 000 eur (2,5 milionu korun) za organizační problémy.

Říjnový zápas skupiny C v Janově začal kvůli výtržnostem srbských příznivců se zpožděním 35 minut a byl už po necelých sedmi minutách ukončen. Hostující fanoušci na tribuně zapalovali světlice a vyřezali díry v síti, která jim měla bránit v házení předmětů na hřiště a na italské diváky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.