ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Skandál v polském fotbalu. Hráči Polonie mají zastavené platy

Velikost textu:

Varšava – Polský podnikatel a majitel fotbalového klubu Polonia Varšava Joseph Wojciechowski zastavil až do odvolání vyplácení peněz svým hráčům i zaměstnancům klubu. Důvodem je poslední porážka s týmem Lechia Gdaňsk. Wojciechowski si ale svým krokem možná zadělal na pěkný problém. Jeho klubu teď totiž hrozí vyloučení z polského fotbalového svazu.

Hráči varšavské Polonie v dobách, kdy dostávali výplaty
Hráči varšavské Polonie v dobách, kdy dostávali výplaty
Otevřít galerii
 • Hráči varšavské Polonie v dobách, kdy dostávali výplaty zdroj: Polonia Varšava https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2089/208820.jpg?1289327242
 • Polonia Varšava zdroj: Polonia Varšava https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2089/208822.png?1289327294

Wojciechowski už jednou výplaty zaměstnancům pozastavil. V minulém roce se klub ocitl na samotném dně tabulky, odkud ho vytáhl až španělský trenér Jose Mari Bakero. Tomu se dokonce podařilo zvítězit v duelu proti městskému rivalovi Legii, a to poprvé za deset let. Polský byznysmen však trenéra, jenž zabránil sestupu, o několik měsíců později vyhodil, když klub utrpěl první porážku v nové sezoně.

Polonia přitom začala letošní sezonu dobře. První tři utkání tým vyhrál, pak šla ale forma dolů. Z dalších osmi utkání hráči čtyřikrát remizovali, třikrát prohráli a vyhráli pouze jednou. "Je to škoda, po tom všem," komentoval situaci Wojciechowski.

Ten může Polonii dostat do ještě většího maléru. Hrozí ji totiž vyloučení z fotbalového svazu, jestliže nebudou výplaty hráčům obnoveny. "Je to jedno z nejzávažnějších porušení smlouvy," upozornil výkonný ředitel Asociace polských fotbalistů Bart Urbańczyk.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.