ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Jednadvacítka se na ME utká se Španěly, Anglií a Ukrajinou

Velikost textu:
aktualizováno 9. 11. 2010 21:09

Aalborg - Čeští fotbalisté do 21 let se v červnu na závěrečném turnaji mistrovství Evropy v Dánsku utkají ve skupině B se Španělskem, Anglií a Ukrajinou, s níž za týden sehrají přípravné utkání v Uherském Hradišti. Rozhodl o tom dnešní los v Aalborgu. Ve skupině A se střetnou Dánsko, Bělorusko, Švýcarsko a Island. Češi byli zásluhou vydařené kvalifikace, v níž ztratili jen dva body po remíze s Německem, nasazeni společně s domácím Dánskem do čela skupin. Všechny tři své zápasy tak sehrají ve Viborgu a vyhnou se cestování. Nejprve se v neděli 12. června střetnou s Ukrajinou, další utkání je čeká ve středu 15. června se Španělskem a v neděli 19. června zakončí skupinu proti Anglii.

Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
Otevřít galerii
 • Lukáš Vácha autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1928/192736.jpg?1283879484
 • ME 2011 ve fotbalu do 21 let zdroj: UEFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ze skupin postoupí do semifinále šampionátu dva celky. Zároveň se bude bojovat i o účast na olympijských hrách v Londýně 2012, kam z Evropy postupují tři týmy. Záleží tak i na tom, jak dopadne pořadatelská Anglie, která má účast v Londýně jistou.

Pokud Angličané projdou ze skupiny do semifinále, všichni ostatní semifinalisté o olympiádu nepřijdou. Pokud však Anglie vypadne, pak budou muset poražení semifinalisté sehrát zápas o třetí místo v den finálového klání, tedy 25. června v Aalborgu. V případě anglického postupu se o třetí místo nehraje.

Losování se zúčastnila také tříčlenná česká delegace tvořená hlavním vedoucím jednadvacítky Rudolfem Baťou, technickým vedoucím Ivem Sekerkou a trenérem týmu Jakubem Dovalilem.

přehrát video
Telefonát Jakuba Dovalila
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.