ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Zápas v Ostravě byl přerušen, policisté se střetli s fanoušky

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2010 21:45

Ostrava - Prvoligové utkání mezi fotbalisty Ostravy a Plzně bylo na dvacet minut přerušeno. Hráči museli z trávníku utéct v 17. minutě před slzným plynem, který policie použila proti fanouškům za branami stadionu. Podle mluvčí ostravské policie Gabriely Holčákové policisté zasáhli proti stovkám fanoušků, kteří na ně zaútočili. Přibližně deset jich zadrželi.

Nepokoje u stadionu Baníku
Nepokoje u stadionu Baníku
Otevřít galerii
 • Nepokoje u stadionu Baníku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2082/208113.jpg?1289075695
 • Policejní zásah proti chuligánům Baníku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle svědků se prostory před stadionem změnily v pouliční bojiště. Agresivní chuligáni házeli nejdříve na městské strážníky kameny, strážníkům proto na pomoc přijeli státní policisté. "Zhruba dvě stovky fanoušků, zřejmě z kotle, odešly z tribuny před stadion. Začali pak útočit na policisty, házeli po nich cihly, světlice, všechno, čím se dalo, byla to pouliční válka," popsal střet jeden ze svědků.

"Když docházelo k útokům na policisty, tak jsme použili slzotvorné prostředky, abychom situaci uklidnili," uvedla Holčáková. K incidentům podle ní došlo již před utkáním, kolem 15:00, kdy fanoušci Baníku házeli v ulicích města dělobuchy a poškodili automobily. "Došlo také k aktivnímu útoku na policisty, proto jsme přibližně deset lidí zadrželi. Všichni jsou podezřelí z útoku na veřejného činitele," uvedla Holčáková.

V současné době policie na místě dokumentuje zásah, poškozená auta a použitou pyrotechniku. Slzný plyn, který policisté použili, zavál vítr na trávník, kde se ho nadýchali fotbalisté. Sudí Možíš následně odvedl oba týmy do kabin a zhruba 20 minut se nehrálo.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.