ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Liberec i Ostrava dostaly pokuty, vymáhat je budou u viníků

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala liberecký Slovan pokutou 50 000 korun za to, že v závěru jeho utkání se Spartou vnikl na hřiště fanoušek hostujícího týmu. Baník Ostrava dostal za stejné provinění v utkání s Jabloncem pokutu ještě o deset tisíc korun vyšší. Vedení obou klubů oznámilo, že se s diváky, jejichž totožnost znají, budou soudit a částku na nich vymáhat. Svaz jim bude nápomocen.

FC Slovan Liberec
FC Slovan Liberec
Otevřít galerii
 • FC Slovan Liberec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Baník Ostrava autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191030.jpg?1283336478

Liberečtí pořadatelé od sparťanského fanouška, který dlouho kroužil po hřišti, než ho chytila ochranka, prý hned zjistili osobní údaje a v nejbližších dnech na něj podají trestní oznámení. "Budeme po něm chtít zaplatit nejen udělenou pokutu, ale samozřejmě i všechny náklady spojené se soudem. Tedy veškeré soudní poplatky a honorář právníka," citovaly internetové stránky libereckého klubu jeho ředitele Libora Kleibla.

Baník Ostrava dostal vyšší pokutu, jelikož pořadatelská služba udělala více chyb než ta liberecká. "Jde o dva přestupky s velmi podobnými rysy. V obou případech byl výtržník identifikován a předán policii. Komise se rozhodla udělit pokuty v rozdílné výši, protože přihlédla k reakci pořadatelské služby. V tomto ohledu si v Liberci počínali efektivněji, delegát zápasu například Ostravě vytkl, že byl výtržník netakticky vyváděn podél tribuny, což vyvolalo emoce v hledišti," vysvětlil mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

Komise zároveň zastavila disciplinární řízení s Hradcem králové, jelikož se nepodařilo prokázat, že fanoušci při utkání s Mladou Boleslaví rasisticky uráželi Alexandera Mendyho. Naopak zahájila řízení s delegátem utkání Josefem Bajerem.

Trestáni byli i fotbalisté

Petr Reinberk ze Slovácka si za vyloučení v nedělním utkání s Libercem nezahraje ve čtyřech soutěžních zápasech. "Komise se podívala na záznam, prostudovala zápisy a došla k závěru, že šlo o tělesné napadení protihráče. Tomuto skutku odpovídá trest tři týdny až čtyři měsíce, komise vyměřila trest při spodní hranici," uvedl Kolář. Za vyloučení ve vzájemném utkání Ondrášovka Cupu mají trest na jedno utkání i Martin Hudec z Brna a Jiří Homola z Karviné.

Kvůli čtvrté žluté kartě si pak v zápasech 15. kola první ligy nezahrají Lukáš Hartig a Igor Držík z Bohemians 1905, Michal Kordula a Tomáš Košút ze Slovácka, Roman Pavlík a Milan Petržela z Plzně, Zdeněk Ondráček z Českých Budějovic a mladoboleslavský Václav Procházka.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.