ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Fanoušek vrátil míč elegantní rybičkou na hřiště. Vyvedli ho

Velikost textu:

Birmingham - Že se v Anglii na fotbalových stadionech s fanoušky nemazlí, dokázalo nedělní derby mezi Aston Villou a Birminghamem. Domácí devatenáctiletý fanoušek Kieran Comerford využil míče letícího na okraj hlediště a povedenou rybičkou ho vrátil na trávník. Zatímco od ostatních fanoušků sklidil ovace, pořadatelé ho vyvedli ze stadionu, jelikož při své hlavičce překonal bariéru oddělující diváky od hřiště.

Fanouška odvádějí pořadatelé ze stadionu
Fanouška odvádějí pořadatelé ze stadionu
Otevřít galerii
 • Fanouška odvádějí pořadatelé ze stadionu zdroj: Daily Mail https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • John Carew autor: google, zdroj: google https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/183/18274.jpg?1208699066

Incident okamžitě vyvolal diskuze o tom, zda nebyl zákrok proti fanouškovi příliš přísný. Comerford se sice na vteřinu dostal mimo hlediště, okamžitě se však vrátil za bariéru a nedělal problémy. "Pořadatelská služba se řídila pokyny. Fanoušek porušil pravidlo, proto byl vyveden," řekl generální ředitel Aston Villy Charles Krulak.

Vzápětí však dodal, že pokyny pro pořadatele upraví. "Už jsem se sešel s šéfem bezpečnosti, aby pořadatele proškolil, jak mají v takových situacích s fanoušky zacházet. Přehnaná reakce pořadatelů totiž může zničit atmosféru na stadionu stejně rychle jako špatný fotbal," uvedl Krulak.

Právě Comerfordův kousek totiž fanoušci ocenili největším aplausem za celé utkání, které skončilo bezbrankovou remízou. Naopak zásah pořadatelů byl odměněn pískotem. "Ta moje hlavička byla nejlepším momentem celého zápasu, tak jsem ani o nic nepřišel," reagoval podle britského tisku na své vyvedení z úvodu druhé půle Comerford.

Anglie je nekompromisním zacházením s problémovými fanoušky pověstná. Výjimkou nejsou doživotní zákazy vstupu na stadion. I proto má Premier League nejmenší problémy s fanoušky při zápasech ze všech předních evropských lig.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.